Nova na podzim: Policie Modrava, Pan Profesor, MasterChef a nové seriály

čtvrtek, 11. srpna 2022, 15:55 TV MediaGuru

Nova na podzim vsadí na nové řady seriálů Policie Modrava, Pan Profesor, Specialisté nebo na novou řadu kuchařské reality show MasterChef. Připraveny jsou i nové seriály.

Programová ředitelka Silvie Majeská na tiskové konferenci, zdroj: TV Nova

Programová ředitelka Silvie Majeská na tiskové konferenci, zdroj: TV Nova

Nová, v pořadí čtvrtá řada seriálu Policie Modrava, premiérové díly druhé řady seriálu Pan Profesor, dále nové díly seriálu Specialisté nebo čerstvá řada kuchařské show MasterChef Česko. Na obrazovky budou také uvedeny dvě seriálové novinky z tvůrčí dílny režisérů Bisera A. Arichteva, Tomáše Pavlíčka a Marka NajbrtaO mě se neboj s Veronikou Arichtevou nebo komediální krimi s Tatianou Dykovou Případy mimořádné Marty. To jsou hlavní novinky televize Nova pro letošní podzimní sezónu. Nova své programové schéma představila ve čtvrtek odpoledne v pražské restauraci Červený Jelen.

Diváckým tahákem bude v neděli večer čtvrtá řada Policie Modrava. Příběhy ze šumavského prostředí s kriminální zápletkou poutají diváckou pozornost. Poslední dosud vysílanou třetí řadu sledovalo na podzim 2019 v průměru 1,9 mil. diváků (15+) při podílu 45,7 %. Režisérem nové řady je opět Jaroslav Soukup. Hlavní hrdinkou nových dílů zůstává kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové a její vyšetřovací tým tvoří Filip Tomsa, Jaroslava Stránská, Zdeněk Palusga, Michal Holán, Matěj Dadák, Jan Monczka a další.

Od září se také na obrazovky Novy vrátí seriál Pan Profesor. V druhé řadě hlavní role opět ztvární Vojtěch Dyk a Beáta Kaňoková. Vysílacím dnem se stane opět čtvrtek, první díl půjde od 1. září. První řada nabídla loni na podzim celkem 14 dílů a v průměru ji sledovalo 884 tis. diváků (15+), přičemž v klíčové skupině pro TV Nova 15-54 si připsala podíl 28,6 %. Seriál Pan profesor se odehrává ve školním prostředí na pražském gymnáziu, ale věnuje se i soukromí studentů a pedagogů.

Nově se loni na podzim osvědčila i kuchařská reality MasterChef Česko. Proto se ani nemění její vysílací čas, který je znovu dvakrát týdně – v úterý a ve středu od 20:20. Zahájí v úterý 30. srpna. Porotci jsou opět Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt. Loňská podzimní řada show MasterChef se stala jedním z nejúspěšnějších pořadů v nabídce TV Nova. V divácké skupině 15-54 si připsala průměrný podíl ve výši 30,5 %.

Na úterní MasterChef naváže druhá řada pořadu Souboj na talíři, ve kterém účinkují porotci ze zmíněné kuchařské show. Ve svém tradičním pondělním čase se představí s novými díly seriál Specialisté. Pokračuje i kvízový pořad Na lovu (sobota), reality show Love Island (středa) a v podvečerním vysílání Ulice. Nova na podzim také odvysílá přenos z hudebních cen Český slavík. Naopak v programovém schématu se neobjevuje Výměna manželek a seriál Ordinace v růžové zahradě pokračuje na Voyo.

Obě dvě seriálové novinky mají osm dílů a v jejich hlavních rolích jsou ženy, které ztvárňují Veronika Arichteva v seriálu O mě se neboj (ve čtvrtek po skončení Pana Profesora) a Tatiana Dyková v seriálu Případy mimořádné Marty (v neděli po skončení Policie Modrava).

Programové schéma TV Nova od září 2022, zdroj: TV Nova

Programové schéma TV Nova od září 2022, zdroj: TV Nova

Programové schéma TV Nova do října/listopadu  2022, zdroj: TV Nova

Programové schéma TV Nova do října/listopadu 2022, zdroj: TV Nova

Oproti loňskému podzimu se tak kostra programového schématu v zásadě nemění. „Vedle pokračování programových stálic nabídneme letos i dva úplně nové hrané seriály se zaměřením na celou rodinu. Televize Nova tak potvrzuje svou stávající pozici největšího producenta hrané tvorby v Česku a v příštích sezonách tento status ještě významně posílíme. Už na tom ostatně ve výrobě pracujeme,“ uvedla programová ředitelka Silvia Majeská

Nova zároveň uvedla, že ve vývoji a výrobě na další měsíce jsou desítky nových projektů. Ve fázi vývoje a výroby pro rok 2023 a další sezony jsou aktuálně desítky původních projektů hrané tvorby, včetně vůbec prvního dobového seriálu TV Nova s pracovním názvem Obchodní dům, návratu Kriminálky Anděl nebo rodinného seriálu Jedna rodina z pera Lucie Konečné, jež stála mimo jiné za Ordinací v růžové zahradě 2. V současné době se například také natáčí druhá řada krimi seriálu Odznak Vysočina.

Programové schéma představily i tematické stanice skupiny Nova. Jejich detailní program si můžete prohlédnout v dokumentu níže.

Další informace k programu televizní skupiny Nova včetně platformy Voyo jsou k dispozici zde. Záznam z tiskové konference je k vidění níže.

Zdroj: TV Nova

Snídaně s Novou zavede víkendové vysílání a změní studio

čtvrtek 11. srpna 2022

-mav-