Pickerly má nové klienty, zaměří se na start-upy a krypto

pátek, 12. srpna 2022, 10:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Agentura Pickerly hlásí nové klienty, například Braiins či EFK. Chce se zaměřit na marketing pro start-upy a krypto.

Martin Čáp a Martin Peška z agentury Pickerly, zdroj: Pickerly

Martin Čáp a Martin Peška z agentury Pickerly, zdroj: Pickerly

Pražská agentura Pickerly si do svého portfolio připsala nové klienty. Je jimi start-up Braiins nebo platforma EFK. Do budoucna se chce zaměřovat na marketing start-upů a kryptoměn. 

„Je jednoduché být agenturou pro zavedené korporace. Cílem našeho týmu je ale pomáhat mladým ambiciózním značkám s inovativními projekty a uvádět na trh značky, které dneska nikdo nezná, nebo značky, které ještě neexistují,“ říká zakladatel agentury Pickerly Martin Peška a dodává: „Marketing startupů rozhoduje o tom, jestli si najdou cestu k uživatelům a uspěje, nebo upadne v zapomnění.”

Společnost Braiins operuje globální bitcoinový těžební pool a vyvíjí operační systém pro těžební hardware. Pickerly jí nově poskytuje consulting, pomáhá s kreativou a online marketingem na globálním trhu. Rovněž se podílí na aktuálně probíhajícím globálním renamingu Slush Pool na Braiins Pool.  

„Pickerly nám nahrazuje kompetence, které nemáme interně. My jsme odborníci na těžbu Bitcoinu a vše s ní spojené, v Pickerly jsou odborníci na digitální komunikaci. Bitcoin v B2B má svá specifika a potřebujeme agilního partnera, který se nebojí zkoušet nové přístupy a strategie, protože klasické způsoby zde mnohdy nefungují. S týmem Martina Čápa fungujeme jako jeden tým, nehrajeme podle korporátních pravidel a díky tomu dokážeme naplno akcelerovat naše marketingové aktivity,“ hodnotí spolupráci CMO Braiins Kristian Csepcsar.

„Krypto odvětví má svá specifika tím, že okolo něj existuje komunita. Tomu musí být uzpůsobena i marketingová komunikace. Kreativou často není banner nebo video reklama, jak si ji představí většina, ale jde spíše o originální content spjatý s tématem kryptosvěta. Ten pak k publiku  distribuujeme například skrze afinitní sociální sítě typu Twitter, Reddit nebo komunikační platformy jako je Discord, Telegram, a podobně,” vysvětluje Martin Čáp, Head of Digital Strategy agentury Pickerly.

Na komunitu sází i další startup, pro který agentura pracuje. Tím je platforma EFK, která spojuje ekologii a blockchain a jejíž cílem je vybudovat ekosystém, který přináší to nejlepší z reálného i virtuálního světa. Pickerly pro ni připravil logo a pomáhá s tvorbou vizuální identity v digitálních kanálech, nebo vývojem webové prezentace. 

Pomocí blockchainu v minulosti platforma úspěšně financovala vývoj a první pilotní výrobu biologicky rozložitelných produktů pro gastronomii značky Refork. Dnes vyrábí v České republice a vyváží do devíti zemí světa.

-stk-