Pražané mohou přispět na Ukrajinu přes virtuální slunečnice

neděle, 28. srpna 2022, 08:35 Aktuality, Reklama MediaGuru

U příležitosti oslav Dne nezávislosti Ukrajiny odstartoval projekt „Flowers of Hope“, jenž umožňuje pomoci lidem zasaženým válkou.

CLV, přes které je v rámci projektu Flowers of Hope možné přispět na obnovu Ukrajiny, zdroj: Dentsu Creative.

CLV, přes které je v rámci projektu Flowers of Hope možné přispět na obnovu Ukrajiny, zdroj: Dentsu Creative.

Ve středu 24. srpna, při příležitosti oslav Dne nezávislosti Ukrajiny, a také přesně šest měsíců od začátku konfliktu odstartoval dobročinný projekt s názvem Flowers of Hope. Ten interaktivní formou umožňuje pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Podepsána je pod ním kreativní agentura Dentsu Creative, jež ho vytvořila pro Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Záštitu nad touto akcí přijal Magistrát hlavního města Prahy.

Projekt využívá celkem 11 venkovních reklamních ploch na nejfrekventovanějších místech v Praze, přes něž je možné přispět na obnovu země. Celý koncept je založen na ukrajinské národní květině a symbolu odporu proti invazi ruské armády – slunečnici –, která po zaslání libovolného příspěvku prostřednictvím mobilního telefonu na obrazovce vykvete a postupně tak vytvoří celé pole květin, těch, které by za normálních okolností nyní kvetly po celé Ukrajině. Peníze, které lidé darují jak přes CLV, tak webovou stránku, poputují na konto ukrajinského Ministerstva pro místní rozvoj a budou využity na obnovu válkou zničené země a humanitární pomoc. 

Zároveň bude moci každý z dárců umístit na svoji slunečnici vzkaz, který bude viditelný na webové stránce projektu. Další fází je pak umístění velkoplošné interaktivní obrazovky v centru Kyjeva, na které se Ukrajinci budou moci dotknout jednotlivých květin a přečíst si tak vzkazy vyjadřující podporu z celého světa.

„Prvních pár měsíců jsme byli svědky obrovské finanční, humanitární a další pomoci českých občanů, poté však začal zájem postupně opadat, nicméně válka na Ukrajině stále pokračuje a podmínky pro život jejich obyvatel se neustále zhoršují,“ komentuje Tomáš Szczotka, manažer Dentsu Creative, který byl pověřený projektovým řízením. 

Digitální CLV budou umístěna v ulicích Prahy minimálně jeden měsíc a plochy bezplatně jako akt podpory poskytla společnost JCDecaux. Aktuálně však již jedná Velvyslanectví Ukrajiny za podpory Dentsu s dalšími zeměmi o umístění těchto reklamní ploch tak, aby vzniklo nejen české virtuální slunečnicové pole, ale jedno mezinárodní. 

-stk-