Serial Killer zahájil prodej akreditací, zaměří se na Švédsko

středa, 3. srpna 2022, 07:30 Aktuality, TV MediaGuru

Mezinárodní festival televizních a webových seriálů Serial Killer se letos uskutečnění v Brně od 20. do 25. září 2022.

Mezinárodní festival televizních a webových seriálů Serial Killer se letos uskutečnění v Brně od 20. do 25. září 2022. Speciální pozornost zaměří na současnou švédskou produkci a opět otevře odborný program pro televizní profesionály. 

Tradiční hlavní soutěž, která představuje výběr nejlepší současné tvorby ze střední a východní Evropy, bude letos doplněna fokusem na Švédsko. Kromě ochutnávky švédských seriálů slibuje debaty se švédskými tvůrci a herci.

„Seriálová tvorba se těší velké divácké popularitě a rozhodně si zaslouží stejnou pozornost jako ta filmová. I proto divákům nabízíme možnost užít si seriály na velkém kino plátně v jedinečné festivalové atmosféře. Srdce festivalu bude opět v centru Brna – v kině Scala, na Moravském a Jakubském náměstí,” uvedl výkonný ředitel festivalu Jiří Müller.

Zároveň se otevírá předprodej festivalových akreditací Serial Killer Pass. Za 350 Kč se tak diváci dostanou na všechny festivalové projekce. Vstupenky na jednotlivá promítání budou dostupné na místě vždy za 80 Kč.

Švédská tvorba bude reflektována i v programu pro TV profesionály – třídenní konferenci TV Days v anglickém jazyce. Odborné veřejnosti se však v Divadle na Orlí představí nejen zástupci veřejnoprávních a komerčních švédských TV stanic, ale také osobnosti z Británie, Francie, Belgie, Finska či Estonska a svůj program uvede i partnerský ukrajinský festival Kyiv Media Week, kterému dali letos organizátoři v rámci TV Days větší prostor. Řešit se budou aktuální trendy a náměty, případové studie vybraných seriálů, distribuční strategie i specifika různých publik.

Všechny projekce budou v původním znění s českými i anglickými titulky. Podrobný program festivalu bude zveřejněn na přelomu srpna a září. 

-mav-