Vodafone si vybral „oldfluencera“, je jím Václav Ježek

čtvrtek, 4. srpna 2022, 10:15 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

V castingu na prvního českého influencera ve věku nad 65 let si Vodafone vybral Václava Ježka.

Václav Ježek se Zuzanou Holou, ředitelkou Nadace Vodafone, zdroj: Vodafone

Václav Ježek se Zuzanou Holou, ředitelkou Nadace Vodafone, zdroj: Vodafone

Koncem roku 2021 Vodafone vyhlásil casting na prvního českého influencera ve věku nad 65 let, tedy „oldfluencera“. Cílem bylo dostat na sociální sítě autentický obsah, který by mohla sledovat generace stále aktivnějších online seniorů. Roční smlouvu nyní s Vodafonem podepsal Václav Ježek, který tak bude pomáhat seniorům využívat potenciál technologií.

„Na sociálních sítích jsem dříve moc nebyl. Používal jsem WhatsApp, a to jen v takovém rodinném kruhu. Ale myslím si, že je potřeba se toho nebát, proto jsem do spolupráce šel. Chci inspirovat ostatní k tomu, že používat technologie je v moderním digitálním světě skoro nutnost. A že třeba lidé, kteří mohou být osamocení, se díky moderním technologiím krásně propojí,“ říká Václav Ježek.

„Pana Ježka jsme vybrali především proto, že dokáže poutavě mluvit o tom, co všechno se dá dělat s technologiemi, ale přitom je z něj cítit díky jeho životním zkušenostem velká lidskost a určitý klid – něco, na co nejsme úplně zvyklí od běžných influencerů. Sledovat jeho videa je v dnešním zrychleném světě jako balzám na duši i pro ostatní generace, je to taková slow TV mezi influencery,” vysvětluje Alžběta Štádlíková, která má ve Vodafonu na starosti sociální sítě a digitální marketing.

Cílem projektu je propojení generací. Většina obsahu bude sice primárně zaměřena na to, aby se senioři naučili používat další funkce svých chytrých zařízení, získali povědomí o bezpečném chování nebo uměli posoudit důvěryhodnost informací. Část ale bude směřovat i na mladou generaci, která je podle výzkumů často největším pomocníkem svých prarodičů při zvládání digitálních zařízení a online prostředí.

„Chceme experimentovat s nejmladším publikem třeba na TikToku, kde vidíme několik úspěšných influencerů-seniorů v zahraničí. Obě generace si mají navzájem určitě co předat, a pokud to dokážeme udělat třeba na TikToku, tak proč ne? Pan Ježek je na to připravený a už se těší, že se díky tomu naučí s novou sociální sítí,” popisuje David Bárta, vedoucí pro oblast sociálních sítí agentury McCann Prague, která projekt pro Vodafone zajišťuje.

Roční plán spolupráce obsahuje kromě tvorby edukačních videí také propojení s projektem Digitální odysea, který zastřešuje Nadace Vodafone a který je pro Vodafone vlajkovou lodí digitální inkluze seniorů. Oldfluencer bude zapojený i do produktových kampaní, kterým bude ve svém obsahu dodávat úhel pohledu aktivních seniorů. „Kurzy Digitální odysey si získaly značnou oblibu a jejich absolventi se v ovládání technologií výrazně posunuli. V naprosté většině jim však výhody technologií vysvětlujeme my, mladší. Influencer v podání pana Ježka určitě pomůže odstranit mentální bariéru, že technologie jsou jen pro mladé,“ dodává ředitelka Nadace Vodafone Zuzana Holá.  

-stk-