Zálohujme.cz se pouští s Klusem do detektivky

středa, 10. srpna 2022, 10:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Iniciativa Zálohujme se opět spojuje s Tomášem Klusem, jenž se v novém detektivním příběhu stává inspektorem Klusó.

Z natáčení detektivního příběhu „Inspektor Klusó: Vražedné návyky“, zdroj: Zálohujme.cz

Z natáčení detektivního příběhu „Inspektor Klusó: Vražedné návyky“, zdroj: Zálohujme.cz

Po cirkulární Pohádce o princezně PEŤce, která byla letos oceněna Lemurem (Českou cenou za PR), se iniciativa Zálohujme.cz opět spojuje s Tomášem Klusem. Tentokrát se zaměřila na odrostlejší publikum a během 56. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech v premiéře uvedla detektivní příběh s názvem „Inspektor Klusó: Vražedné návyky“. Cílem je vysvětlit úskalí současného systému nakládání s použitými nápojovými obaly.

„Až sto milionů PET lahví a plechovek skončí každý rok pohozených v českých městech a v přírodě. Další tisíce tun končí naprosto nevyužity na skládkách a ve spalovnách. Proto se prostřednictvím iniciativy Zálohujme.cz snažíme vysvětlovat, jak bychom se k našim zdrojům mohli a měli chovat, aby si život na naší planetě mohly užívat i budoucí generace,“ popisuje mluvčí iniciativy Zálohujme.cz Andrea Brožová.

V rámci příběhu inspektor Klusó v tmavé místnosti pozvolna se plnící cigaretovým kouřem postupně zpovídá tři podezřelé ze tří brutálních vražd, jež se odehrály v malebném městečku. Oběťmi jsou použité PET lahve, které mohly i nadále žít. Všechny postavy ztvárnil Tomáš Klus. 

-stk-