Benu otevírá Centra prevence s poradenstvím

sobota, 17. září 2022, 08:20 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Lékárenský řetězec Benu otevírá Centra prevence s poradenstvím, kde nabízí program měření cukru, cholesterolu či testování paměti.

Zdroj: Benu

Zdroj: Benu

Lékárny Benu s cílem zvýšit povědomí o důležitosti prevence otevírá Centra prevence s poradenstvím, v nichž nabízí program měření cukru, cholesterolu, testování paměti, dále program nácviku správné inhalační techniky a měření CRP. Kromě center mohou pacienti využít orientační měření cukru či cholesterolu také v pobočkách s prevencí. 

Centra jsou rozmístěna v Benu lékárnách po celé České republice a s kartou Benu Plus jsou některé služby v nich zcela zdarma a další za nižší poplatek. „V Benu se snažíme našim zákazníkům vysvětlit, že prevence není komplikovaný proces a může zabrat jen pár minut, navíc v pohodlí jejich oblíbené lékárny,“ popisuje Ivana Lánová, odborná konzultantka Benu Lékáren. 

Zákazníkům se v centrech věnuje speciálně vyškolený lékárník, který jim například poradí s cholesterolem a cukrovkou. „Velmi často se setkáváme s případy, kdy pacient ani nevěděl, že cukrovkou trpí. Myslel si, že se jedná o nějaké jiné onemocnění a až díky návštěvě lékaře, kterou mu doporučil lékárník, se této diagnóze dozvěděl. Pozdní diagnostika přitom může vést k závažnějším komplikacím,“ vysvětluje Lánová. 

V centrech rovněž zájemcům změří hodnotu CRP, což je protein produkovaný játry, jehož hladina stoupá obvykle v případě přítomnosti zánětu v těle, nebo pomohou s nácvikem správné inhalační techniky. V neposlední řadě nabízí také testování paměti, které může pomoci odhalit její případné poruchy a rozpoznat stádium, které již vyžaduje lékařskou péči.

-stk-