Jazykové školy uvedly s příchodem nového školního roku své kampaně. Zájem ze strany veřejnosti je po covidu velký. Klíčové jsou sociální sítě. „Sleduji každým rokem velký zájem díky reklamám na Instagramu, Facebooku a TikToku – studenti se rychle o nás dozví, zažádají o katalog a v 70 % proběhne telefonát, který již přebere konzultant, aby studentovi správně navrhl pobyt šitý na míru,“ vysvětluje Martin Vágner, marketing manager EF.
Kampaně jazykových škol jsou nejčastěji vidět na sociálních sítích a online. „Co se týče online, pořádáme webináře, schůzky nebo livestreamy, kde studenti mohou soutěžit a zapojit se svými otázkami. Je pro nás důležité v dnešním světě studentům vysvětlit váhu jazyka – dle našeho průzkumu jazyková úroveň oproti ostatním zemím upadá a je důležité již od mlada motivovat k zahraničnímu studiu,“ vysvětluje Martin Vágner.
Sociální sítě využívá také Student Agency, která navíc zakomponovala vlastní zábavní portál. „Protože jsou našimi klienty jak děti, tak dospělí, snažíme se přizpůsobit kampaně pro všechny generace. S našimi kampaněmi se tak setkáte jak na sociálních sítích, tak v tištěných médiích, v zábavním portálu na palubě našich žlutých autobusů a vlaků, v časopisu Žlutý a samozřejmě na našem webu,“ doplňuje Jolanta Svobodová, produktová specialistka ze Student Agency. V rámci jazykových škol je stále velmi časté rozesílání katalogů a newsletterů e-mailem.
Zájem ze strany veřejnosti se po covidu vrátil do normálu a postupně opět nabírá na síle. „Díky porovnání let 2019–2020–2021 a letos vidíme velký vzestup zájmu. Covid zasáhnul naši firmu, ale studenti na své pobyty čekali na tento rok a ten byl velice úspěšný,“ říká Martin Vágner. Podle vyjádření jazykových škol byli lidé během covidu s jazykovými pobyty v zahraničí opatrnější a váhavější. „Tato sezóna již reflektovala obecnou náladu ve společnosti – lidé se chtěli bavit, cestovat a poznávat nová místa i přátele,“ dodává Jolanta Svobodová.
Student Agency chce letos také více komunikovat možnosti jazykového vzdělání, o kterém veřejnost málo ví. S novým školním rokem spustili kampaň Certifikát místo maturity, ve kterém ukazují možnost nahrazení ústní maturity certifikátem. „Zároveň si myslím, že o některých z benefitů se ve společnosti ani neví – například o možnosti náhrady ústní maturity certifikátem nebo v případě firemního vzdělávání o možnosti započítání kurzů do nákladů na vzdělávání.“
Poptávka je i po místních kurzech
Zvětšený zájem veřejnosti zažívají také jazykové školy s výukovými programy v českém prostředí. „My jsme naši nabídku i přes dvě problémové sezóny udrželi. Věříme, že nyní se poptávka po jazykových kurzech vzpamatuje, signály zatím máme pozitivní,“ říká David Dvorský, ředitel školy jazyků Glossa. Se začátkem školního roku Glossa spouští marketingové aktivity a otevírá jazykové kurzy. „Z průběžných zpětných vazeb vidíme, že nejzásadnější je webová prezentace a zásadním zdrojem návštěvnosti jsou PPC kampaně.“
-tšl-