Kaufland představil automatický vyskladňovací systém

pondělí, 12. září 2022, 07:05 Aktuality, Retail MediaGuru

Kaufland dokončil nové distribuční centrum v Olomouci za 1,7 miliardy korun. Novinkou je automatický vyskladňovací systém.

Automatický vyskladňovací systém v distribučním centru v Olomouci, zdroj: Kaufland

Automatický vyskladňovací systém v distribučním centru v Olomouci, zdroj: Kaufland

Kaufland dokončil distribuční centrum v Olomouci. Investice do nového automatického systému vyšly Kaufland na 1,7 miliardy korun. Součástí inovací je automatický sklad malých dílů (AKL) a také sklad pro automatické zaskladňování palet tzv. Hochregal (HRL), který v Olomouci vyrostl již na konci minulého roku. Kaufland má tento systém v jiných zemích vyzkoušený, pro českou republiku je však úplnou novinkou. Inovace Kaufland představil na tiskové konferenci 7. září v distribučním centru v Olomouci.

Kaufland představil halu s integrovaným automatickým vyskladňovacím systémem AKL pro distribuci pomaluobrátkového sortimentu s kapacitou do 10 tisíc dodavatelských palet. „Nová výstavba nám pomůže zvýšit absolutní skladovou kapacitu, přinese větší efektivitu vyskladnění a výrazně zlepší ergonomii pro zaměstnance,“ říká vedoucí logistiky Kaufland ČR Juraj Bendík.

Koncem minulého roku KauflandOlomouci přistavěl sklad HRL s kapacitou 23 tisíc paletových míst. Díky velkému počtu palet byla navýšena celková kapacita skladu přibližně o třetinu. Provoz HRL skladu byl spuštěn v říjnu 2021. „Hochregal přinese lepší pracovní podmínky pro zaměstnance, práci ušetří hlavně řidičům vysokozdvižných vozíků. O práci ale rozhodně nepřijdou, protože těchto zaměstnanců je dlouhodobě nedostatek. Naopak. V konečném důsledku díky naší strategii zajistíme u nás v Olomouci práci více lidem,“ doplňuje Juraj Bendík.

Kaufland má v České republice dva distribuční sklady, kromě toho v Olomouci má sklad také v Modleticích u Prahy. Do modernizace obou skladů v poslední době investoval přibližně 2,7 miliardy korun. „Z důvodu spolehlivé dostupnosti zboží pro naše zákazníky a garance kvality jsme vždy chtěli mít celý proces od samotného příjmu, skladování a následného vyskladnění na naše prodejny pod kontrolou. Neustále se chceme zlepšovat, a proto jsme do těchto procesů výrazně investovali,“ vysvětluje Juraj Bendík.

-tšl-