Meta spustila kampaň představující metaverzum

středa, 7. září 2022, 12:15 Aktuality, Reklama, Internet & Mobil MediaGuru

Meta spustila v několika evropských zemích kampaň s názvem „The Impact Will Be Real“. Kampaň má představit sociální a ekonomický dopad metaverza.

Nová kampaň „The Impact Will Be Real“ představující svět metaverza, zdroj: Meta

Nová kampaň „The Impact Will Be Real“ představující svět metaverza, zdroj: Meta

Nová kampaň „The Impact Will Be Real“ ukazuje sociální a ekonomický dopad prostředí zvaného metaverzum, které kombinuje fyzické a virtuální prostředí. Kromě Česka kampaň běží také v Německu, Itálii, Španělsku, Francii a v Belgii. Kampaň ukazuje, co vše bude díky 3D technologii v metaverzu možné. V blízké době přinese nové možnosti pro obory jako školství, architektura či zdravotnictví, kde si například studenti medicíny budou moci vyzkoušet chirurgické zákroky. Výrazný dopad bude mít metaverzum také pro digitální ekonomiku.

Chirurgický zákrok pomocí v metaverzu, zdroj: Meta

Chirurgický zákrok pomocí v metaverzu, zdroj: Meta

Odborníci odhadují, že metaverzum bude mít dopad také na digitální ekonomiku. Studie společnosti Analysis Group odhaduje, že pokud by zavádění metaverza v Evropě rostlo podobným tempem jako kdysi mobilní technologie, tak by za deset let přispělo metaverzum k regionálními HDP částkou 440 mil. USD.

Zdroj: Meta

Společnost Meta zdůrazňuje, že vývoj metaverza bude postupný a nebude vybudován ani vlastněn jen jednou společností. Zástupci společnosti věří, že nová kampaň podpoří další diskuzi a spolupráci napříč odvětvími s odborníky z celého světa.

-tšl-