Milka mění tvar, obal i recepturu a spouští kampaň

pondělí, 5. září 2022, 15:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Novou recepturu, tvar i obal zavádí čokoláda Milka. Novinky představí kampaň „Renovation“.

Instalace na tramvajové zastávce v Praze na Florenci, zdroj: Milka

Instalace na tramvajové zastávce v Praze na Florenci, zdroj: Milka

Čokoláda Milka přichází na trh s novou recepturou, tvarem i obalem, mění přitom klíčové produktové vlastnosti a některé prvky značky. Změny podpoří globální marketingová kampaň s interním názvem „Renovation“, jež na českém trhu poběží od září do konce října. K vidění bude v televizi, outdooru, na internetu, sociálních sítích a v místě prodeje. Její součástí budou i PR a influencer aktivity.

Nová receptura má být senzoricky jemnější než dříve. Čokoláda bude mít navýšený podíl kakaa na 33 %. Mění se také tvar čokoládové tabulky. Zaoblí se a zvýší se její profil. Logo bude na obalu nově zasazeno doprostřed a název „Milka“ bude na přední straně více dominovat. Modernizací projdou i symboly značky – kravička Lila a alpské pohoří. Na přední straně se objevuje sdělení „100 % alpského mléka“ a nově také logo projektu „Cocoa Life“, čímž výrobce čokolády Milka – společnost Mondelēz International –  deklaruje, že zajišťuje kakao v souladu s principy udržitelného zemědělství. „Kvalita, udržitelnost a výrazná viditelnost mají zaujmout spotřebitele,“ uvedla Viktória Uzsáková, manažerka marketingu čokolády Milka.

Změny představí globální komunikační kampaň, která je v Česku rozdělena na tři fáze. Během třítýdenní teaser fáze byly na 73 vitrínách formátu CLV v centru velkých českých měst k vidění reklamy s motivem čokolády bez loga a názvu společně s tvrzením, že se jedná o čokoládu jemnější než Milka. „Cílem bylo získat pozornost spotřebitelů a vzbudit zvědavost po nové čokoládě,“ uvedla Uzsáková. Doplněna byla o sponzorované příspěvky na sociálních médiích.

S reveal fází spouští čokoláda Milka dvouměsíční 360stupňovou podporu. „Ve druhé fázi vysvětlujeme záhadu s tím, že jen nová Milka je ještě o kus jemnější,“ dodala. V rámci venkovní reklamy se do motivů kampaně „Renovation“ přebarví eskalátory a přestupní chodba ve stanici metra Muzeum. Výrazným prvkem kampaně bude instalace na tramvajové zastávce Florenc, která se promění v alpskou pastvu pro sochu kravičky Milka v životní velikosti. 

V televizi poběží dvacetisekundové reklamní spoty, kratší verze budou k vidění na sociálních médiích. V OOH reklamě se k CLV vitrínám připojí billboardy a bigboardy s nástavbou ve tvaru nové čokoládové kostičky. Kampaň bude podpořena samplingem v obchodních řetězcích a ve stanici metra Muzeum. Ve třetí fázi se představí nové klíčové sdělení marketingové kampaně „Milka. Jemnější než kdy dříve“ a aktivity budou pokračovat. 

Reklamní spot značky Milka, zdroj: Milka

Teaserová fáze kampaně Milka, zdroj: Milka

Teaserová fáze kampaně Milka, zdroj: Milka

Podoba billboardové kampaně značky Milka, zdroj: Milka

Podoba billboardové kampaně značky Milka, zdroj: Milka

Na sociálních sítích byl vytvořen v rámci upoutávky na neznámou čokoládu profil „Jemnější než Milka“, který pomohl se startem propagace na Facebooku a Instagramu. Do kampaně se zapojují dva čeští influenceři – Aneta Chroustová a Marek Lambora. „Redakcím českých médií zašleme novou čokoládu na ochutnání,“ přiblížila Uzsáková a doplnila: „Čokoládu budeme zasílat také spotřebitelům ve formě cen v soutěžích na internetu a v offlinových titulech.“

O regionální (NCE) i lokální (CZ/SK) adaptaci se postarala agentura Ogilvy One, která zajistila komunikaci i v oblasti public relations. Digitální komunikaci a reklamu v televizi zastřešuje agentura Publicis. Promo na sociálních sítích a nákup mediálního prostoru zajišťuje agentura Wavemaker, správu sociálních sítí pak agentura DFMG. In-store komunikaci obstarává agentura PPM Factum a influencer marketing agentura Peppermint. 

-stk-