Monitora s pomocí AI vyhodnocuje důležitost zpráv

sobota, 10. září 2022, 07:50 Aktuality, Výzkum, PR MediaGuru

S použitím umělé inteligence začíná Monitora vyhodnocovat nejdůležitější zprávy o konkrétním tématu.

Zdroj: Monitora

Zdroj: Monitora

Monitora, služba pro mediální monitoring, rozšiřuje své funkce využívající umělou inteligenci. S její pomocí nově vyhodnocuje nejdůležitější mediální výstupy o konkrétním tématu. Do budoucna se chce zaměřit i na hodnocení důvěryhodnosti médií. 

Systém pracuje na principu neuronových sítí s použitím tzv. shlukové analýzy. Díky tomu dokáže sám vyhodnocovat nejdůležitější zprávy o konkrétním tématu. Články nejdříve rozdělí podle podobnosti do skupin, které následně seřadí podle přednastavených kritérií, jako jsou dosah a velikost textu, jeho umístění v rámci média, míra zahrnutí klíčových slov – tedy jejich četnost, důležitost, použití v nadpisu atd. 

„Při přípravě nejdůležitějších zpráv bereme v potaz velké množství faktorů. Naše umělá inteligence vyhodnocuje nejen běžně dostupné hodnoty, jako jsou dosah či AVE, ale i text samotný, například výskyt a četnost důležitých výrazů či jak moc dané téma rezonuje napříč médii. Novinka v podobě TOP zpráv se týká samozřejmě i audio a video formátů. Při jejich zpracování využíváme i naše další pokročilé technologie, např. voice-to-text pro přepis či automatickou identifikaci řečníka,“ přibližuje Marek Steiger, Head of Brand společnosti Monitora Media

Nová funkce také umožňuje uživatelské přizpůsobení – od nastavení počtu až k libovolnému časové období, za které budou nejdůležitější zprávy zobrazeny či reportovány. Změny se kromě nastavitelného reportingu projeví i v logice řazení feedu zpráv. 

-stk-