Netflix diverzifikuje příjmy, posiluje na poli gamingu

čtvrtek, 29. září 2022, 13:10 TV, Internet & Mobil, Aktuality MediaGuru

Netflix dále rozvíjí strategii diverzifikace svých příjmů. Spouští herní studio v Helsinkách, čímž posiluje na poli cloudového gamingu.

Zdroj: Unsplash

Zdroj: Unsplash

Videostreamovací služba Netflix se v současné době snaží o diverzifikaci svých příjmů. Doposud spoléhala především na různé typy předplatného bez reklam, nedávno však připustila, že by mohla začít nabízet i levnější předplatné podpořené příjmy z reklamy. Nyní posiluje na poli cloudového gamingu, když oznámila spuštění herního studia v Helsinkách.

Netflix zvažuje prodávat asi čtyři minuty reklam v hodině

čtvrtek 1. září 2022

Herní studio v Helsinkách povede Marko Lastikka, jenž dříve pracoval ve společnosti Zynga, stojící za úspěšnou hrou FarmVille. „Je to další krok v naší vizi vybudovat herní studio světové třídy, které bude stovkám milionů našich členů po celém světě přinášet řadu skvělých a poutavých originálních her – bez reklam a nákupů v aplikaci,“ uvedl v oficiálním prohlášení Netflixu Amir Rahimi, viceprezident herních studií.

Herní studio v Helsinkách následuje po řadě gamingových akvizic. Před rokem Netflix koupil Night School Studio a letos v červnu s ním představil svou první mobilní hru Oxenfree. Jeho součástí jsou také studia Next Games a Boss Fight Entertainment. Rovněž zpřístupnil několik mobilních her od jiných studií, a to bez nákupů v aplikaci, například Shooting Hoops a Teeter Up od Frosty Pop, Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game od BonusXP a Card Blast of Amuzo & Rogue Games. 

V Helsinkách však bude Netflix budovat studio od nuly a investovat do vývoje her. „Vytváření hry může zabrat roky, takže jsem hrdý na to, že v tom prvním roce neustále budujeme základy našich herních studií, a těším se, až budeme moc představit to, co v následujících letech vytvoříme,“ napsal Rahimi.

Herní průmysl v sobě má velký obchodní potenciál, zejména v mobilním prostředí, na které se chce Netflix zaměřit. Soustředit se na něj ostatně chce i takový herní gigant, jako je Playstation od Sony.

-stk-