Nova a ČT mění večerní program, připomenou Alžbětu II.

pátek, 9. září 2022, 13:15 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize a TV Nova upraví svůj páteční večerní program a do vysílání zařadí pořady, kterými uctí památku královny Alžběty II.

Alžběta II., zdroj: Pixabay

Alžběta II., zdroj: Pixabay

Česká televize a TV Nova upraví svůj páteční večerní program a do vysílání zařadí pořady, kterými uctí památku královny Alžběty II. Nejdéle vládnoucí panovnice v dějinách Velké Británie zemřela ve čtvrtek 8. září ve věku 96 let. 

Program ČT2 odvysílá v pátek 9. září od 20:00 dokument Královna: matka a panovnice, na který od 20:50 naváže pořad Královna ve válce. V pátečním vysílání se tak ruší pořad Samotář.

TV Nova odvysílá na svém hlavním kanálu od 20:20 svůj hodinový dokument Alžběta II.: Tři dny v Česku. Dokument zachycuje tři dny, které královna Alžběta II. strávila v roce 1996 v České republice. Páteční večerní pořady TV Nova tak budou odvysílány s 60minutovým posunem.

V sobotu 10. září zařadí ČT24 v čase 11:00 – 12:00 (s možností prodloužení) Speciál ČT24 - Karel III. se ujímá vlády. Televize přinese přímý přenos ceremonie v Londýně, po které má král pronést projev.

-mav-