Nova odvysílá 12. listopadu soutěž Český slavík, přinese novinky

čtvrtek, 15. září 2022, 18:10 Aktuality, TV MediaGuru

S několika novinkami se letos uskuteční hudební soutěž Český slavík, která je letos v režii TV Nova. Show odvysílá v sobotu 12. listopadu.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Televize Nova odvysílá v sobotu 12. listopadu přímý přenos z udělování hudebních cen Český slavík. Režisérem večerní televizní show je Pepe Majeský, moderátory Aleš Háma a Ondřej Sokol. Po pětadvaceti letech se do Českého slavíka vrací Tereza Pergnerová. Tehdy spolu s Jiřím Suchým moderovala slavnostní předávání. Letos bude ve speciální VIP backstage room zpovídat legendy české populární hudby. 

V rámci slavnostního večera vystoupí všichni loňští vítězové – Marek Ztracený, Ewa Farna, kapela Mirai, Olympic nebo Jiří Korn. Poprvé v historii ankety na galavečeru zahraje skupina Lucie. Nový je také systém hlasování. 

„Dosud jsme byli vysílatelem slavnostního předávání a náš vliv na obsah večera byl výrazně limitován. Nyní, když TV Nova získala práva na pořádání ankety, je zcela v naší režii a my tak můžeme důstojně navázat na šedesátiletou ‚slavičí‘ tradici," uvedla k letošnímu televiznímu přenosu generální ředitelka Klára Brachtlová

Novinkou letošního ročníku je systém hlasování. Tím jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na webových stránkách Ceskyslavik.cz. Každý může až do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů. Jednomu umělci nelze dát více než jeden bod. Hudební fanoušci mohou rozhodnout i o tom, kdo se stane Objevem roku. Poprvé se letos otevírá Síň slávy. 

Generálním partnerem Českého slavíka se stala Trinity Bank, která věnuje vylosovanému výherci nový automobil Mercedes Benz GLC. Partnerem ankety je i zhotovitel cen, Granát Turnov. Akademická sochařka Helena Hrabová je autorkou hlavní ceny Český slavík od roku 1996 a letos doplnila slavičí kolekci o cenu Objev roku, Síň slávy a Absolutního slavíka. Mediálním partnerem je Rádio Impuls.

Bližší informace si můžete prohlédnout v dokumentu níže

-mav-