Pavlíčkova a Španělova SPM investuje do e-shopu Trenýrkárna

pondělí, 12. září 2022, 11:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Česká investiční skupina SPM, založená Slavomírem Pavlíčkem a Markem Španělem, se stala investorem tuzemského e-shopu s pánským spodním prádlem Trenýrkárna.cz.

Adam Rožánek a Ruslan Skopal, spolumajitelé Styx a Trenýrkárna.cz, zdroj: Trenýrkárna.cz

Adam Rožánek a Ruslan Skopal, spolumajitelé Styx a Trenýrkárna.cz, zdroj: Trenýrkárna.cz

Česká investiční skupina SPM, založená Slavomírem Pavlíčkem a Markem Španělem, se stala investorem tuzemského e-shopu s pánským spodním prádlem Trenýrkárna.cz. Trenýrkárna vyrábí a prodává vlastní produkty pod značkou Styx. Peníze od investorů použije na zahraničí expanzi. 

„V našem zájmu o vstup do této firmy hrál důležitou roli fakt, že významnou součástí Trenýrkárna.cz je česká značka vyráběná v České republice. Toto partnerství pro nás představuje typ investice, který aktivně vyhledáváme – perspektivní podnikatelé, kteří vybudovali stabilní a ziskový byznys s jasnou konkurenční výhodou a hledají kapitál pro skokový růst, který je podložen jasnou vizí, jak ho dosáhnout. Podobné partnerství nám dávají možnost podpořit české podnikatelé i v expanzi v zahraničí, ale zároveň být schopní zachovat přidanou hodnotu doma,“ uvedl Slavomír Pavlíček, partner investiční skupiny SPM.

Podobná spolupráce může podle jeho slov fungovat i proto, že hlavní motivací je posunout společnost výrazně dál nejen v krátkém období tradičních fondů, ale i v delším horizontu. SPM je partnerem, který preferuje dlouhodobou spolupráci. „Proto jsme připraveni toto partnerství akcelerovat financováním dalších příležitostí a investic – a to buď organických, plynoucích z již zaběhlého byznysu nebo i akvizičních, které přinesou posun společnosti," popsal dále Pavlíček.

Obrat Trenýkárna.cz se postupně zvyšuje. Loni dosáhl 100 mil. Kč a letos má tvořit 135 mil. Kč. V letošním roce firma prodala přes 700 tisíc kusů spodního prádla. „Rosteme stabilně, daří se nám zvyšovat podíl na trhu zejména v České republice, částečně úspěšní jsme i v zahraničí. Expanzi v zahraničí však chceme aktuálně významně nastartovat, a proto jsme se rozhodli pro změnu naší dosavadní strategie, a tou je vstup investora,“ vysvětlil Ruslan Skopal, CEO a spolumajitel Trenýrkárna.cz.

Základním kamenem e-shopu Trenýkárna.cz je mix nabídky dražších, průměrně drahých i cenově nejdostupnějších značek, zejména ze zahraničí, v kombinaci s vlastní značkou Styx. Její produkty jsou 100% navrhovány a vyráběny v České republice. „V roce 2021 vyrobily naše švadleny 300 tisíc kusů produktů značky Styx, které se podílely na tržbách Trenýrkárna.cz 35 milióny Kč,“ dodal Skopal.

-mav-