Stanice TV Nova budou šířit v Praze tři další vysílače

čtvrtek, 15. září 2022, 10:30 Aktuality, TV MediaGuru

Skupina Nova posílí signál nejen na území hlavního města, ale i v přilehlých částech Středočeského kraje.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Společnost Digital Broadcasting, poskytovatel pozemního vysílání, začátkem září zahájil vysílání stanic skupiny Nova z dalších dvou nových lokalitách, a to na Pankráci v Praze City Tower a na Zličíně. Ve druhé polovině září pak spustí nově vysílání ve třetí lokalitě v Praze, a to v Malešické ulici. Tím se tak posílí signál nejen na území hlavního města, ale i v přilehlých částech Středočeského kraje, uvedla ve čtvrtek TV Nova. Stanice Novy jsou k dispozici prostřednictvím IPTV, kabelových a satelitních operátorů nebo v rámci pozemního (terestrického) vysílání v DVB-T2

„Pozemní vysílání stále patří mezi oblíbené formy přijímání signálu. Jsem velice rád, že díky rozšíření vysílání v dalších lokalitách jsou stanice skupiny Nova pro naše diváky ještě dostupnější,“ řekl Josef Uher, technický ředitel TV Nova.

S novými vysílači se má zlepšit pokrytí západní a jihovýchodní části Prahy a jejího přilehlého okolí. Týká se to hlavního kanálu TV Nova a tematických stanic Nova Action, Nova Fun, Nova Lady, Nova Gold. Kanál Nova Cinema je šířen v multiplexu 23.

Tři nové pražské vysílače na Pankráci, na Zličíně a v Malešicích doplní stávající lokality. Všechny vysílače fungují na kanálu 42 s výkonem 10 až 20 kW, dva z nich s vertikální polarizací, ostatní s horizontální. Celkový počet vysílačů sítě multiplex 24 po celé republice díky tomu narostl na 84.

-mav-