Výkonným ředitelem Warner Music bude Robert Kyncl

čtvrtek, 22. září 2022, 07:15 Aktuality, Lidé ČTK

Americká nahrávací společnost Warner Music Group jmenovala svým budoucím výkonným ředitelem manažera Roberta Kyncla, který pochází z Česka.

Robert Kyncl, zdroj: Warner Music Group

Robert Kyncl, zdroj: Warner Music Group

Americká nahrávací společnost Warner Music Group jmenovala svým budoucím výkonným ředitelem manažera Roberta Kyncla, který pochází z Česka. Nyní je obchodním ředitelem internetové platformy pro sdílení videí YouTube. Firma to oznámila v  tiskové zprávě. Kyncl tak začátkem příštího roku v čele podniku vystřídá Steva Coopera.

Kyncl podle firmy Warner Music hraje od roku 2010 ústřední roli ve strategii platformy YouTube a významně se podílel na jejím růstu. „Robert je fantastická volba na post výkonného ředitele. Je to nesmírně talentovaný manažer, který do skupiny Warner Music a hudebního průmyslu přinese dynamickou energii," uvedl Cooper, jenž stojí v čele firmy Warner Music od roku 2011.

Dvaapadesátiletý Kyncl již minulý měsíc oznámil, že opustí platformu YouTube. Ta je součástí technologické skupiny Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google. Před nástupem do YouTube působil Kyncl v internetové televizi Netflix.

Warner Music je třetím největším hudebním vydavatelstvím na světě za konkurenty Universal Music a Sony Music. Mezi umělce spolupracující s firmou Warner Music patří například Ed Sheeran a Madonna.

-čtk-