Čestmír Strakatý spouští vlastní podcast s placeným obsahem

čtvrtek, 6. října 2022, 09:35 Aktuality, Internet & Mobil, Rádio MediaGuru

Vedle rozhovorového formátu Prostor X spouští Čestmír Strakatý svůj vlastní podcast s placeným obsahem.

Čestmír Strakatý, zdroj: Herohero

Čestmír Strakatý, zdroj: Herohero

Nový autorský projekt rozjíždí novinář a moderátor Čestmír Strakatý. Vedle rozhovorového formátu Prostor X spustí od 6. října Čestmír Strakatý podcast. V tom na rozdíl od zavedeného pořadu, který dosahuje v průměru milionu přehrání měsíčně, ukáže hosty v méně formálním prostředí i dialogu.

První, kdo přijal pozvání, je politický komentátor Jindřich Šídlo. Další rozhovory budou následovat každý čtvrtek, přičemž část z nich bude dostupná zdarma prostřednictvím audioplatforem nebo YouTube, v nezkrácené verzi a bez reklam je nabídne předplatitelská platforma Herohero za 5 euro měsíčně.

Rozhovory točí Čestmír Strakatý devátým rokem. Nejprve se jejich přípravě věnoval jako editor na ČT24, následně zastával stejnou pozici v DVTV. Před čtyřmi lety začal pracovat pro Reflex

„Dlouho jsem o vlastním podcastu s placeným obsahem přemýšlel, ale nakonec to rozhodování bylo jednoduché. Prostě chci lidem nabídnout víc. Delší rozhovory, které budou moci být uvolněnější, v co nejčerstvějším kabátě. S lidmi, kteří mě samotného zajímají a které podle mě má smysl poslouchat. Začínáme jednou týdně, ale u toho rozhodně nekončíme,“ přibližuje své motivace ke spuštění eponymního podcastu Čestmír Strakatý.

„Chtěli bychom, aby Herohero bylo místem, kde bude moct každý sdílet svou unikátní tvorbu; a kde tvůrci dostanou příležitost živit se tím, co je baví. Kreativní práce si zaslouží být náležitě oceněna – ať už se jedná o podcastery, novináře, kuchaře nebo fitness trenéry; o úplné nováčky, nebo tak velká a etablovaná jména, jako je právě Čestmír,“ říká na konto nově navázané spolupráce Vojtěch Otevřel, co-founder Herohero.

Kromě nového podcastu připravuje Čestmír Strakatý už čtvrtým rokem rozhovorový formát týdeníku Reflex s názvem Prostor X, který se stal Podcastem roku 2021 v kategorii Zpravodajství a aktuálně je nominovaný na Cenu českého Internetu – Křišťálová Lupa jako nejlepší Online video.

-mav-