Expobank se pod Creditas změní na Max banku

pondělí, 3. října 2022, 11:10 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Na českém bankovním trhu vznikne nová značka. Max banka nahradí Expobank, kterou převzala investiční skupina Creditas.

Foto: MediaGuru

Foto: MediaGuru

Od 4. října se česká pobočka Expobank přejmenuje na Max banku. Rebranding je formálním zakončením prodeje Bance Creditas, potažmo investiční skupině Creditas. 

Max banka bude čistě retailovou online bankou, její komunikace s klienty bude založena především na digitálních technologiích. Bude mít jednu pobočku v Praze, zákazníci však budou moci využívat u některých služeb i pobočky Banky Creditas. 

„Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní online banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování. Korporátním klientům nabídneme plný servis v rámci Banky Creditas,“ popisuje generální ředitel Banky Creditas Vladimír Hořejší. 

Kromě stávajících produktů nabídne Max banka nově spořicí účet s úrokem 6,01 % ročně bez omezení výše vkladu a dalších podmínek. V příštím roce přibude online hypotéka či nové internetové a mobilní bankovnictví. Firemní zákazníci se přesunou do Banky Creditas. Do budoucna však Creditas plánuje sloučení obou značek do jedné.

Nová banka cílí na klienty z produktivní části populace, kteří chtějí vše řešit online. Cílem je podtrhnout maximální jednoduchost a vstřícnost při všech interakcích klienta s bankou. Doprovází ji nové logo i vizuální styl, které sází na nezvyklou barevnou stylizaci a výrazné typografické řešení. Důraz je kladen na obrazovku mobilního telefonu či desktopu. 

Vstup nové značky podpoří od středy 5. října digitální kampaň, jež bude spoléhat především na výraznou typografii a barevnost. Autorem nového vizuálního stylu a loga je studio Dynamo Design, které rovněž stojí za vizuální identitou Banky Creditas a skupiny Creditas. 

Max banka je další novou bankovní značkou, která letos přibyla na českém trhu. Na podzim vstoupila do České republiky estonská Inbank. Naopak několik značek z trhu odejde či odešlo – Equa bank zmizí v listopadu, v důsledku ruské invaze na Ukrajině se  stáhla Sberbank, v létě se přejmenovala Poštovní spořitelna na ČSOB Poštovní spořitelnu. 

-stk-