Josef Havelka chystá knihu Umění hovna, na Hithitu lze přispět

pátek, 21. října 2022, 11:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Na Hithitu právě probíhá kampaň k vydání knihy Josefa Havelky Umění hovna. Kniha obsahuje autorovy postřehy, které psal pro Strategii a Marketing & Media od roku 1993 do 2020.

Zdroj: Hithit

Zdroj: Hithit

Na Hithitu právě probíhá kampaň k vydání knihy Josefa Havelky Umění hovna. Tento pojem použil Ludvík Vaculík pro označení reklamy. Zájemci, kteří na knihu přispějí, mohou získávat odměny v podobě workshopu kreativní reklamy nebo večeře s Josefem Havelkou. K dispozici je i speciální limitovaná edice plakátu od Lumíra Kajnara ve třech variantách. Všechny odměny je možné prohlédnout si zde.

Kniha přináší eseje, glosy i provokace z let 1996–2020 od Josefa Havelky. Shrnul v ní postřehy a zkušenosti, které sbíral přes 30 let v reklamní branži. Jedná se o texty, které autor psal pro časopisy Strategie mezi lety 1993-2001 a pro Marketing & Media z let 2002-2020. Kniha nabízí autentický pohled do zákulisí české reklamy, Havelkovi přispěli i jeho kolega z Contagious Tomáš Hrivnák a z Chicaga Štefan Sarvaš, seniorní ředitel Mars Wrigley Confectionery.

Grafickou stránku knihy si vzal na starost Lumír Kajnar, český grafický designér a tvůrce log např. České rugbyové unie, českých skautů, triatlonistů nebo Liftaga.

Josef Havelka se narodil v Brně, po roce 1968 s rodinou však emigroval do Německa a začal žít ve Frankfurtu. Přes komiksové knihkupectví a produkci vysílání z frankfurtské burzy se dostal k práci v reklamě pro místní pobočku Leo Burnett. Po pádu berlínské zdi dostal nabídku vrátit se zpátky do Prahy s úkolem založit a vést českou kancelář Leo Burnett. Z ředitele agentury v Praze se stal ředitelem pro střední a východní Evropu a postupně pracoval pro Ogilvy, Zoot nebo Českou spořitelnu. Jeho nejznámějším počinem je zřejmě reklama z prostředí čínské restaurace „Postaráte se mi o Bobíka?“ pro Centrum.cz. V současnosti vede českou pobočku kreativní agentury Contagious.

Zdroj: Hithit

-mav-