Marketing a PR Brainz Studios řídí Kalousková

čtvrtek, 20. října 2022, 07:05 Aktuality, PR, Marketing, Lidé MediaGuru

Marketing a PR kreativní skupiny Brainz Studios nově vede Barbora Kalousková.

Barbora Kalousková, zdroj: Brainz Studios

Barbora Kalousková, zdroj: Brainz Studios

Kreativní skupina Brainz Studios má novou ředitelku marketingu a PR. Pozici bude zastávat Barbora Kalousková, která do Brainz nastoupila před rokem. Pod její vedení budou spadat značky Brainz Disruptive, Immersive a Narrative.

Barbora Kalousková dlouhodobě pracovala jako marketingový a contentový stratég, v posledním roce měla na starosti marketing klientů studií Brainz Disruptive a Narrative. Nově bude z pozice marketingové ředitelky zastřešovat marketingovou komunikaci celé kreativní skupiny Brainz Studios. 

„Barbora má krom skvělého citu pro jazyk analytické i syntaktické myšlení. Zároveň má spoustu dalších přesahů jak z oblasti businessu, tak kultury. A naplno bude moct využít zkušenosti získané v několika marketingových rolích,“ vysvětluje svoji volbu spoluzakladatel Brainz Studios Štěpán Kleník.

Do Brainz Studios přišla Kalousková z cloudové společnosti Revolgy, kde zblízka poznala, jak marketing vnímají v rychle rostoucí technologické firmě s obratem 650 milionů korun. Know-how využije nejen při budování brandové a PR komunikace samotných Brainz Studios, ale také při tvorbě akvizičních strategií právě pro klienty z této části trhu.

„Z vlastní zkušenosti z technologického prostředí vím, že marketingové potřeby firem v tomto segmentu jsou diametrálně odlišné od ostatních značek. Marketingové týmy mají striktně nastaveny jasně měřitelné byznysové cíle a často jsou tak zaměřeny na jejich rychlé plnění skrze výkonnostní kampaně. Nemají proto často čas na brandovou, obsahovou či PR komunikaci. Chtěla bych, aby tuto potřebu pokrývaly právě Brainz Studios a byly přirozenou volbou klientů z řad tech startupů,“ říká Kalousková. 

-stk-