Media Club zvýší ceny televizní reklamy v průměru o 14 %

středa, 19. října 2022, 11:35 TV, Reklama , Aktualizováno MediaGuru

Mediální zastupitelství Media Club zvýší pro rok 2023 základní cenu reklamy CPP v průměru o 14 %.

Vladimír Pořízek na prezentaci obchodní politiky Media Clubu, zdroj: FTV Prima

Vladimír Pořízek na prezentaci obchodní politiky Media Clubu, zdroj: FTV Prima

Mediální zastupitelství Media Club zvýší pro rok 2023 základní cenu reklamy CPP v průměru o 14 %. Nový ceník představil Media Club na středečním setkání s obchodními partnery. Nárůst cen je opět výraznější u klientů s vyššími rozpočty, kde v nejvyšších kategoriích dosahuje až 18 %. Naopak nejnižší míra inflace je na úrovni 11 %.

Sezónní i stopážové koeficienty se v nové obchodní politice nemění, zůstává i rozložení v rámci dne (off prime, prime-time, super break). V případě super breaku se cena zvyšuje o 25 %. Základní cílová skupina 15-69 rovněž zůstává. „Mění se slevy u investic do ostatních médií, reagujeme tím na velký převis poptávky,“ přiblížil Ladislav Dianiška, obchodní ředitel televizní divize Media Clubu.

Novinkou je zavedení jednoho televizní bundlu Media Clubu na všech stanicích zastupovaných Media Clubem pro různé cílové skupiny klienta. Klient si může vybrat až šest cílových skupin pro své produkty. Každá z cílových skupin má být navržena s cílem maximalizovat zásah a afinitu kampaní klientů. Celkově bylo definováno až 25 cílových skupin, pro které je optimalizováno 25 bundlů.  

Od roku 2023 bude onlinový eGRP zaveden do každé kampaně zaměřené na mladou cílovou skupinu. „Už druhým rokem prodáváme video reklamu crossplatformě, tzn. že v rámci jedné objednávky spojujeme TV a online. Další oblastí, na kterou se příští rok zaměříme, je maximalizace zásahu a afinity u klientských kampaní s využitím nástrojů umělé inteligence a strojového učení," přiblížil komerční ředitel skupiny Prima Vladimír Pořízek.

Využít je možné i HbbTV reklamy. „Stále zdokonalujeme možnost kampaní v rámci HbbTV. Letos jsme představili novinku Max Reach, jež využívá synergie spotové televizní kampaně a HbbTV. Tato novinka využívá cílení, které pracuje s daty o televizních přístrojích – zda viděly nebo neviděly určený reklamní spot. Rebrandovali jsme také aplikaci Prima Letáky na Prima Nákupy. Klienti tak mohou v průběhu celého roku poutat nejen na aktuální nákupní akce, které inzerují v letácích, ale mohou pomocí červeného tlačítka nabídnout divákům také konkrétní slevu v podobě kupónu,“ doplnil Petr Hatlapatka, obchodní ředitel online divize společnosti Media Club.

Ceník se vztahuje ke spotům o délce 30 vteřin v časovém úseku prime-time a pro časové období s indexem 1. Zdroj: Media Club

Ceník se vztahuje ke spotům o délce 30 vteřin v časovém úseku prime-time a pro časové období s indexem 1. Zdroj: Media Club

Zdroj: Media Club

Zdroj: Media Club

Klienti Media Clubu mohou stejně jako v předchozích letech získat motivační slevy u televizních kampaní. Těm, kteří uzavřou objednávku kampaní na rok 2023 do 1. 12. 2022, bude aplikován off prime time koeficient na úrovni 0,85 a prime time index na úrovni 1,05. Ti, kteří uzavřou závazky na rok 2023 do 12. ledna, získají off prime time index 0,90 a prime time index na úrovni 1,05.

I v příštím roce bude Media Club zastupovat na televizním trhu stanice skupin Prima, Barrandov, Óčko a také tematické stanice Paramount Network, Nickelodeon a Nick Jr. Pokračuje i spolupráce se společností Atmedia

Podíl Media Clubu na televizním reklamním trhu představoval v letošním září 37,26 % v divácké skupině 15-69 v celodenním vysílání. Vedle TV prodává reklamu i v rádiích a na internetu. Celkově svými médii zasáhne 98 % české populace 15-69, uvedl komerční ředitel skupiny Prima Vladimír Pořízek.

Podle generálního ředitele skupiny Prima Marka Singera zaznamenala skupina Prima v letošním podzimu svého rekordního podílu. Ten zatím představuje 28,26 % v CS 15-69. Tahákem je především seriál ZOO i novinka Hořký svět. Loni na jaře se osvědčil i seriál Duch, jehož druhá řada se právě natáčí, nebo nová řada seriálu Polda.

Jan Čadek na prezentaci obchodní politiky, zdroj: FTV Prima

Jan Čadek na prezentaci obchodní politiky, zdroj: FTV Prima

Rádia zdražují o 8 %

Rádia zastupovaná Media Clubem zvýší pro příští rok cenu reklamy o 8 %, potvrdil na setkání obchodní ředitel Jan Čadek. „Pro rok 2023 jsme se rozhodli selektivně upravovat ceník jednotlivých rádií podle jejich úspěšnosti a očekávaného trendu poslechu. Například Rádio Kiss, které je nejdynamičtěji rostoucí, zdražuje nejvíce, přesto je oslovení posluchačů efektivnější a účinnější než u dalších celoplošných rádií,“ vysvětlil Jan Čadek.

Z rozhlasových stanic Media Club nadále zastupuje Impuls, Evropu 2, Frekvenci 1, Kiss, Beat, Country, Signál, SPIN, Rádio 1, Rock Zone, Rádio Bonton, Dance Rádio a Český Impuls. Klientům opět nabídne čtyři produkty: Radio United Total, Radio United Optimal, Radio United Progressive a Radio United Creative.

Media Club dál staví na CS 15-69

Cílovou skupinu 15–69 považuje Media Club za zajímavou pro inzertní klienty. Zdůvodňuje, že umožňuje zasáhnout i bonitnější populaci, tzv. stříbrnou generaci. „Podle aktuálních dat z MML tvoří aktuálně až třetinu všech zákazníků lidé ve věku 55–69 let. 80 % z nich denně sleduje televizi a 61 % rádo každý den poslouchá rádio. Díky širokému portfoliu našich médií dokážeme za 1 měsíc zasáhnout až 97 % této cílové skupiny, která má stříbrné vlasy, ale v peněžence se jí skrývá zlato,“ přiblížil Vladimír Pořízek

Spotřební i mediální chování generace starší 55 let se mění

středa 19. října 2022

-mav-

Aktualizováno o další informace k obchodní politice televizních i rádiových stanic.