Beefeater uvádí na český trh Crown Jewel

středa, 30. listopadu 2022, 10:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Gin Beefeater do České republiky přináší Crown Jewel, jehož design je inspirovaný britskými korunovačními klenoty.

Beefeater uvádí edici Beefeater Crown Jewel, zdroj: Beefeater

Beefeater uvádí edici Beefeater Crown Jewel, zdroj: Beefeater

Značka ginu Beefeater na trh uvádí svou edici Beefeater Crown Jewel, jejíž design je inspirovaný britskými korunovačními klenoty a má ztělesňovat nadčasového ducha Londýna. 

Beefeater Crown Jewel byl před více než deseti lety uveden pouze jako limitovaná edice, nyní se vrací. Přináší s sebou vylepšenou verzi originální receptury Beefeater London Dry, má zvýšený obsah alkoholu na 50 %, který dává více vyniknout citrusovým tónům grapefruitové kůry, jež spolu s dalšími devíti bylinami obohatila původní recepturu.

Lahev nové edice ginu Beefeater Crown Jewel je vyvedena v temně červené barvě odkazující na karmínový odstín rubínů, zatímco hrany jsou inspirovány brusem vzácných kamenů na britských korunovačních klenotech. Charakteristický hranatý tvar lahve navazuje na design celé produktové řady Beefeater. 

„Crown Jewel je tu pro ty, kdo hledají u zavedených mezinárodních značek něco mimořádného. A to právě teď najdou u Beefeateru, nejoceňovanějšího ginu na světě. Do roku 2024 bude každá třetí lahev ginu Premium+ superprémiová, a proto nám dávalo smysl uvažovat o tom, že bychom vrátili zpět na trh náš ultraprémiový gin, který byl dříve tak vysoce ceněn mezi světově uznávanými barmany a znalci v oboru. Nejstřeženější klenot značky Beefeater se nyní přerodil v moderní ikonu. Crème de la crème mezi London Dry giny je zpět,“ komentuje globální brand manažerka Murielle Dessenis. 

Ještě před samotným uvedením na trh získal Beefeater Crown Jewel sedm medailí na mezinárodních soutěžích lihovin, včetně dvojitého zlata na International Spirits Challenge 2022 a zlata na soutěžích San Francisco Wine & Spirits Competition 2022, International Wine & Spirits Competition 2022 nebo World Gin Awards 2022. 

Na českém trhu je Beefeater Crown Jewel k dostání jen v e-commerce na e-shopu prestigeselection.cz, výhledově také na alkohol.cz a gurmetum.cz, a dále ve velkoobchodě. 

Marketingově bude ultraprémiový gin podpořen velmi selektivně, s využitím ambasadora se zacílením na top bary, znalce a kupce prestižních lahví. Značka k tomu bude do konce roku využívat PR aktivity a eventy zaměřené na bary, B2B partnery a znalce prestižního alkoholu. V neposlední řadě bude komunikována ve vybraných barech. 

-stk-