Big Boy plánuje prodejnu i investice do nadlinky

pátek, 4. listopadu 2022, 12:15 Marketing, Reklama MediaGuru

Česká značka ořechových krémů Big Boy plánuje vlastní kamennou prodejnu. Rovněž chce investovat i do outdooru či televize.

Zdroj: Big Boy

Zdroj: Big Boy

Značka ořechových krémů, proteinových kaší, tyčinek nebo ovoce sušeného mrazem Big Boy, která byla založena v roce 2016 Alexem Koníčkem, se chystá více investovat do marketingu. Zároveň plánuje v nejbližší době otevřít v Praze vlastní kamennou prodejnu. 

Big Boy, která vznikla původně pro muže, kterým měla pomoci „vyrůst ve velké chlapy“, oslovuje především ženy ve věku 25 až 36 let. Značka klade důraz na kvalitní ingredience, velmi jemnou strukturu mletí a marketing. V současnosti investuje především do komunikace na sociálních sítích a spolupráce s influencery, mezi něž patří například Kamila Šikl a Taťána Žideková. 

„Do marketingu chystáme vysoké investice. Chceme více využívat i outdoor, který jsme si již zkusili v pražském metru, kde se mohli cestující přes QR kód dostat do virtuální reality a hledat slevový kód. Měli jsme na to skvělé reakce,“ popisuje Alex Koníček s tím, že v plánu je také vstup do televize. 

V současnosti je pro Big Boy hlavním prodejním kanálem e-shop, k dostání je ale také na online supermarketech, ve vybraných fitness centrech, kavárnách, cukrárnách a prodejnách se zdravou výživou. Do budoucna chce otevřít v Praze vlastní kamennou prodejnu.

Rozšířit se chce značka i sortimentně. K původním ořechovým máslům, které vyrábí i ve variantě bez cukru, přidala již proteinové kaše, granolu či tyčinky. V létě uvedla limitovanou edici slaných omáček. Do budoucna chce vstoupit i do segmentu proteinových nápojů. „Nechceme trendy kopírovat, ale určovat, proto se neustále pouštíme do vývoje novinek,“ dodává Koníček s tím, že do nabídky jsou nyní zařazeny také vánoční limitované edice oříškových krémů – například s příchutí vaječného likéru –, speciální dárkové krabičky či adventní kalendář. 

Firma Arachis, která za značkou Big Boy, vlastní s Alexem Koníčkem také bývalý kulturista a fitness trenér Tomáš Bureš. V loňském roce dosáhla obratu 150 milionů korun, z čehož polovinu byznysu tvoří český trh, druhou Slovensko. V plánu je také zahraniční expanze, postupně by chtěla značka prodávat po celé Evropě.  

-stk-