Billa si ve vánoční kampani hraje s idiomy

úterý, 1. listopadu 2022, 07:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ve své vánoční kampani Billa ukazuje svátky očima dětí. Hraje si přitom s idiomy.

Klíčový vizuál vánoční kampaně řetězce Billa, zdroj: Billa

Klíčový vizuál vánoční kampaně řetězce Billa, zdroj: Billa

Obchodní řetězec Billa spouští vánoční kampaň, jež má ukázat, že sváteční přípravy mohou představovat i pobavení. Představuje, jak období Vánoc vnímají děti a hraje si přitom se slovními idiomy. 

„Účelem reklamy obecně je budování značky a prodeje. Vánoční reklama však jde ještě o krok dál. Velké a úspěšné značky si uvědomují, že se jedná o speciální kategorii. A přistupují k ní téměř jako k dárku, kterým chtějí během Vánoc alespoň drobně potěšit své zákazníky. Chceme, aby již samotné zhlédnutí reklamy lidem přineslo radost,“ říká Mirka Zdeňková z komunikace společnosti Billa Česká republika. 

Kreativní idea kampaně vychází z toho, že pro dospělé jsou vánoční přípravy většinou ve znamení běhání a snahy, aby vše bylo dokonalé a podle očekávání. Děti však toto období vnímají jako čas kouzel a zázraků. Odlehčeným způsobem kampaň ukazuje, jak očima dětí takové kouzelné vánoční přípravy vypadají. Někdo je zmatený jako jelen, někdo neví, kam dřív skočit, jiný je z toho na větvi.

„Vyprávíme příběh o vánočních přípravách tak, jak je vidí děti. Ty se totiž na svět koukají pořád ještě očima, které dokáží vidět za hranici reality. Proto v kampani doslovně ztvárňujeme idiomy, které dospělí v tomto období nejvíce používají k vyjádření svých pocitů ze všeho, co se kolem děje,“ doplňuje Klára Palmer z agentury McCann Prague, jež je pod kampaní podepsána.

Kampaň běží od 28. října v televizi, rádiu, outdooru, printu a na internetu. Ve stejném stylu na imageovou komunikaci naváže i taktická část a sdělení o zrušení prodeje veškeré pyrotechniky.

Billa vyřazuje zábavní pyrotechniku, uvádí rozsáhlou kampaň

úterý 4. října 2022

Kromě samotného příběhu se letošní vánoční kampaň Billy liší i její produkcí a vizuálním stylem. Režie televizních spotů se ujal Marek Partyš. S vizuálními triky pomohla postprodukce RUR. Na statických formátech kampaně se podílel Adam Bartas.

-stk-