Česko.Digital získává od Google.org podporu přes 7 mil. Kč

úterý, 15. listopadu 2022, 10:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česko.Digital získává podporu přes 7 milionů korun od Google.org na rozvoj digitálních dovedností Čechů.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Google.org, filantropická odnož Googlu, se rozhodla podpořit organizaci Česko.Digital na dva roky částkou 300 tisíc USD (přibližně 7,3 milionů korun), které Česko.Digital investuje do rozvoje komunity a do cílených aktivit, které pomohou snížit dopady digitálních nerovností (tzv. digital divide).

Česko se podle Česko.Digital dlouhodobě potýká s problémy nedostatku digitálních a technologických dovedností mezi staršími lidmi, dětmi ze znevýhodněného prostředí a dalšími skupinami obyvatel. Celkově se má jednat podle dat od CZSO a MPSV  zhruba o 4 miliony obyvatel. 

„Chceme těmto skupinám ukazovat nové příklady využití digitálních nástrojů na dobře známých životních situacích (návštěva lékaře, nalezení nové práce nebo komunikace s blízkými). Věříme, že tento přístup povede k rozvoji digitálního uvažování, pomůže překonat bariéry a vytvoří rovné příležitosti pro všechny,” komentuje Eva Pavlíková, výkonná ředitelka organizace. Získané zkušenosti chce Česko.Digital nabídnout i dalším neziskovým organizacím, které se tématu věnují.

Podpora pro Česko.Digital je součástí širšího závazku Googlu, v rámci kterého společnost prostřednictvím své filantropické odnože Google.org podpoří digitalizaci, digitální inkluzi a vzdělávání v oblasti digitálních dovedností v České republice. Během dvou let vyčlení celkem 3,3 milionu eur (přibližně 81 milionů Kč) na podporu české digitální ekonomiky.

-mav-