Disney+ má více předplatitelů, verzi s reklamou uvede v prosinci

středa, 9. listopadu 2022, 14:45 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Disney+ navýšila za poslední čtvrtletí počet předplatitelů o více než 12 milionů. Upřesnila, že svůj nový balíček předplatného s reklamou nabídne na americkém trhu od 8. prosince.

Zdroj: Disney+

Zdroj: Disney+

Počet předplatitelů placené streamingové služby Disney+ se k 1. říjnu 2022 zvýšil na 164,2 milionů. Ve srovnání s předešlým čtvrtletím jde o nárůst o 12,1 mil. předplatitelů. Mateřská společnost The Walt Disney Company zveřejnila výsledky v úterý večer. Informovala rovněž, že Disney+ spustí svou službu podporovanou reklamou 8. prosince 2022. Podle dříve zveřejněných plánů by ji pak chtěla v průběhu roku 2023 uvést i mimo americký trh. 

„Rychlý růst Disney+ za pouhé tři roky od uvedení na trh je přímým výsledkem našeho strategického rozhodnutí výrazně investovat do tvorby obsahu a mezinárodní expanze. Do budoucna očekáváme snížení provozní ztráty a také to, že Disney+ bude stále dosahovat ziskovosti ve fiskálním roce 2024 za předpokladu, že nedojde k neočekávanému ekonomickému vývoji," uvedl CEO společnosti Bob Chapek, který předpokládá, že právě nová služba předplatného s reklamou k ziskovosti pomůže. 

Celkově počet předplatitelů všech DTC služeb (direct to customer) Disney, které zahrnují Disney+, Disney+ Hotstar, Hulu a ESPN+, přesáhl 235 milionů globálních předplatitelů, což je nárůst o 14,6 mil. předplatitelů  oproti předešlému čtvrtletí (pro srovnání: Netflix 223,1 mil. předplatitelů, HBO Max a Discovery+ 95 mil. předplatitelů).

-mav-