Do Rady Českého rozhlasu kandiduje sedm lidí

úterý, 22. listopadu 2022, 07:20 Aktuality, Rádio ČTK

Členové volebního výboru vyberou ve čtvrtek po veřejném slyšení kandidátů trojici finalistů, z nichž zvolí nového rozhlasového radního sněmovní plénum.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Do Rady Českého rozhlasu (ČRo) kandidují například její bývalý člen Ivan Vodochodský, někdejší vedoucí pracovník rozhlasu Oldřich Šesták a předseda dozorčí komise rady, právník Jiří Hrabovský. Seznam uchazečů zveřejnil sněmovní volební výbor, který má na starosti média. Sněmovna bude obsazovat jedno místo po Jiřím Šuchmanovi, kterému uplynul mandát koncem října.

O pozici se uchází celkem sedm adeptů. Navrhující organizace do volby dále přihlásily zástupce iniciativy za svobodná média Marka Lichtenberka, scénografa Ondřeje Zichu, režiséra a dramaturga Jiřího Dohnala a scénáristku Jiřinu Rosákovou.

Členové volebního výboru vyberou ve čtvrtek po veřejném slyšení kandidátů trojici finalistů, z nichž zvolí nového rozhlasového radního sněmovní plénum. Volba se uskuteční na prosincové, nebo na lednové schůzi.

Devítičlenná Rada Českého rozhlasu je orgán, jejímž prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Kandidát Navrhující organizace
Jiří Dohnal Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s.
Jiří Hrabovský Srdce na dlani, nadační fond
Marek Lichtenberk yourchance o.p.s.
Jiřina Rosáková Nezávislá odborová organizace Bulovka
Oldřich Šesták Občanské sdružení Mahler 2000 - Společnost Gustava Mahlera z.s.
Ivan Vodochodský Klub přátel Divadla Jesličky, z.s.
Ondřej Zicha Svaz autorů a interpretů, z.s.

Zdroj: Volební výbor PSP

-čtk-