Instagram spustil nový systém ověření věku

úterý, 8. listopadu 2022, 11:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Instagram zavedl nové způsoby ověřování věku, které rozpoznají, zda je uživatel plnoletý. Tento systém umožní zobrazovat uživatelům příspěvky, které jsou přiměřené jejich věku.

Nové ověřování věku na Instagramu, zdroj: Meta

Nové ověřování věku na Instagramu, zdroj: Meta

Meta na Instagramu zavedla dva nové způsoby ověřování věku uživatelů, kteří nově mohou nahrát snímek občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán, nebo mají možnost ověřit věk pomocí funkcionality, která sama rozpozná stáří uživatele ze selfie obličeje na základě jeho rysů. Na technologii Meta spolupracuje s firmou Yoti. Nové způsoby ověřování mají uživatelům umožnit, aby mohli konzumovat obsah přiměřený jejich věku.

Na nové funkci ověření věku pomocí selfie obličeje spolupracuje Meta se společností Yoti, která je držitelem certifikačního schématu Age Check. „Ověřování věku online je složitý problém. Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností Meta, abychom vytvořili uživatelům prostředí a zážitky odpovídající jejich věku a zároveň byli v online světě v bezpečí,” vysvětluje Julie Dawson, ředitelka pro regulatorní záležitosti z Yoti. Funkcionalita nedokáže rozpoznat identitu uživatele, ale soustředí se pouze na jeho věk. Technologie ověřování odhaduje uživatele na základě rysů obličeje a po jeho ověření je snímek automaticky smazán.

Nové způsoby ověření mají uživatelům umožnit, aby mohli konzumovat obsah, který odpovídá jejich věku a znemožnit tím nezletilým uživatelům, aby se dostali k nepřístupným příspěvkům. „Chceme, aby každý používal Instagram způsobem, který odpovídá jeho věku, což znamená, že potřebujeme vědět, kolik má daný uživatel let," doplňuje Tara Hopkins, ředitelka pro veřejnou politiku z Instagramu

-tšl-