Intersport předělává prodejny Hervisu, v Česku se rozšiřuje

pátek, 4. listopadu 2022, 15:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Po prodejnách v Praze na Hlavním nádraží a v Karlových Varech otevřel Intersport  v novém konceptu vlajkovou prodejnu i v OC Westfield Chodov. Další budou následovat.

Prodejna v OC Westfield Chodov, zdroj: Intersport

Prodejna v OC Westfield Chodov, zdroj: Intersport

Do konce listopadu bude mít Intersport na českém trhu 38 prodejen. Jedná se o první větší expanzní kroky, za kterými stojí rakouští majitelé – Harald Tscherne, Bernhard Pilz Peter Pötscher a Michael Asen. Na českém trhu vidí prostor pro růst, přičemž dlouhodobým cílem společnosti je 55 obchodů.

Nové prodejny vznikly na strategických místech převzetím bývalých prodejen Hervis. „Z 19 prodejen jsme převzali 9, které svou polohou, parametry a potenciálem dalšího růstu obratu zapadají do strategie expanze značky na českém trhu. V rámci nově otevřených prodejen se pak bavíme o celkové prodejní ploše 7200 m², o které se stará přes 100 nových zaměstnanců, “ vysvětluje Pilz, který dodává, že ve všech nových prodejnách mají zákazníci zakusit stejný nákupní zážitek ve standardu, na který jsou zvyklí z rakouských prodejen.

Prodejny jsou zařízeny s důrazem na udržitelnost, vybaveny jsou autentickým přírodními materiály i ekologickými doplňky. 

„Zjistili jsme, že rozdíly mezi rakouskými a českými zákazníky jsou minimální. Obě země jsou sportovně založené a rozdílů je opravdu jen pár, například v ČR se lépe prodává vybavení na hokej či florbal. V případě outdoorového vybavení a ostatních sportů, jako je lyžování či cyklistika, jsou obě země prakticky stejné,“ doplňuje Harald Tscherne. S rozšířením prodejní sítě se společnost Intersport chce zároveň zaměřit i na rozšíření sportovního vybavení. Soustředit se budou například na skialpinismus či elektrokola.

Po prodejnách v Praze na Hlavním nádraží a v Karlových Varech otevřel Intersport  vlajkovou prodejnu i v OC Westfield Chodov. Dvě prodejny jsou plánované v Brně, další v Českých Budějovicích, ve Zlíně, v Trutnově a v Jihlavě. Otevření nových prodejen je podle managementu součástí komplexní strategie společnosti, jak oslovit širší veřejnost a prohloubit povědomí o značce. „Nový koncept prodejen je určený pro nejnáročnější zákazníky v segmentu sportu. I proto se opíráme o rakouské DNA naší společnosti a přenášíme do Čech rakouskou úroveň prodeje,“ dodal Bernhard Pilz.

-mav-