Komunikační divizi Publicis Groupe řídí Jaroslav Malina

pondělí, 21. listopadu 2022, 09:50 Aktuality, Lidé, Reklama MediaGuru

Jaroslav Malina přechází z agentury McCann do Publicis Groupe. Povede její komunikační divizi.

Jaroslav Malina, zdroj: Publicis Groupe

Jaroslav Malina, zdroj: Publicis Groupe

Jaroslav Malina vede nově jako Chief Communications Officer komunikační divizi skupiny Publicis Groupe, do které patří agentury Leo Burnett, Saatchi & Saatchi a MSL. Do Publicis Groupe přichází z reklamní agentury McCann Prague, kde působil posledních 12 let. Naposledy na pozici Chief Growth Officer.

Komunikační divize se specializuje na kreativu, tvorbu obsahu, PR a influencer marketing. Dohromady zde pracuje přes 100 marketingových expertů.

Jaroslav Malina začínal v digitálním oddělení McCann Prague. Digitální oddělení poté pomáhal integrovat do zbytku agentury a posléze pro operátora Vodafone řídil jeho celý klientský tým. Poslední roky se věnoval konzultační činnosti napříč klienty a od roku 2021 byl jako Chief Growth Officer zodpovědný za růst celé firmy. Během svého působení s agenturou získal řadu reklamních ocenění včetně stříbrného lva z Cannes za projekt 13 minut pro Českou asociaci pojišťoven.

V Publicis Groupe má Malina pokračovat v rozvoji modelu Power of One, dlouhodobé strategie založené na poskytování integrovaných řešení napříč marketingovými disciplínami. Komunikační divize je jedním ze tří pilířů Publicis Groupe. Zbylé dva se specializují na nákup a plánování médií a digitální transformaci. Jako člen boardu bude Malina úzce spolupracovat se všemi částmi skupiny.

Komunikační divizi Publicis Groupe vedl naposledy Tomáš Kleňha, který skupinu opustil v prosinci loňského roku. Po jeho odchodu řídil divizi přímo Tomáš Varga, CEO skupiny pro střední Evropu.

„Růst, který naše skupina v posledních letech zažívá, vychází do značné míry z našeho zaměření na kreativní kombinaci technologií a digitálu. Do vedení firmy proto hledáme lidi, kteří jsou v této disciplíně silní a Jarda do toho perfektně pasuje. Sleduje trendy a za roky v reklamní branži jsou za jeho prací vidět jednoznačné výsledky. Blízký je mi i jeho manažerský přístup - sám se aktivně zapojuje do projektů a jde lidem příkladem. Lidsky k nám do týmu skvěle zapadne,“ řekl Tomáš Varga.

-mav-