Media Club měl v říjnu o 80 % více kampaní v HbbTV

pondělí, 21. listopadu 2022, 07:15 Aktuality, TV MediaGuru

Media Club registruje navýšení počtu reklamních kampaní v HbbTV. V meziročním srovnání se jejich počet v září a v říjnu navýšil o 80 procent.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Podle posledních letošních výsledků Kontinuálního výzkumu ATO – Nielsen Admosphere (2Q/2022) je v České republice 48,9 % domácností s alespoň jednou televizí připojenou k internetu (Connected TV). Díky drtivě převažujícímu terestrickému způsobu příjmu signálu roste i počet přístrojů s aktivním HbbTV. Obchodní zastupitelství Media Club uvedlo, že zaznamenalo v září i v říjnu meziroční nárůst HbbTV kampaní o více než 80 %.

„Za těmito úspěchy stojí nejen vyšší penetrace HbbTV do českých domácností, ale také kontinuální edukace našich klientů. Osvědčilo se nám pravidelné pořádání neformálních akcí, tzv. Media Club BIZ brunchů, kde klientům názorně ukazujeme možnosti zapojení HbbTV do jejich kampaní. Na vlastní oči vidí, jak vše funguje, mohou si promluvit s výrobci aplikací o tom, jak se taková aplikace sestavuje a co by měla splňovat. Mohou také načerpat inspiraci, jak si lze takovou aplikaci připravit pomocí zdarma poskytovaných nástrojů,“ uvedla Kateřina Srbová, produktový manažer HbbTV skupiny Prima.

Kromě růstu kampaní plánovaných formou Max Reach (doručení inkrementálního zásahu k TV kampani) využívají klienti Media Clubu i nestandardní formáty. V říjnu se společnost Mercedes-Benz stala partnerem aplikace, a její prezentaci tak diváci mohli vidět po dobu načítání na Splash Screenu. Tento imageový formát přinesl za celý měsíc více než 1,5 milionu zobrazení, kdy průměrná doba zobrazení loga na TV obrazovce byla 10 sekund.

Netradiční a kreativní využití Menu Button využila v říjnu banka ČSOB. Diváci se pomocí červeného tlačítka proklikli do Social TV App. Tato aplikace z dílny Hybrid Company byla tak poprvé komerčně využita a skupina Prima poprvé umístila tuto novinku do své HbbTV platformy. „ČSOB ukázkově využila platformu SocialTV, která kombinuje masový zásah komerční televize s flexibilním a atraktivním obsahem sociálních sítí. V této dlouhodobé kampani navíc elegantně komunikuje vícero produktů, a navíc oslovuje diváky, kteří nemají sociální sítě nebo na nich nechtějí být,“ komentoval aplikaci Lukáš Hnilička z Hybrid Company.

Dalším faktorem, který stojí za meziročním růstem kampaní Media Clubu, je spuštění obnovené aplikace Prima Nákupy, která je dostupná také na webu. „Hned na úvod se nám podařilo spojit s významným partnerem, kterým byla Fashion Arena Štěrboholy. Aplikace se tak již v prvním týdnu po spuštění mohla pochlubit více než zajímavou nabídkou slevových kuponů. Na rozvoj tohoto obchodního modelu budeme klást v příštím roce velký důraz, vidíme zde potenciál a máme jasnou vizi, kam se chceme s Prima Nákupy dostat,“ dodává Petr Hatlapatka, ředitel online divize Media Clubu.

-mav-