Nova zařazuje do HbbTV kvízový formát a rozšiřuje Max Reach

úterý, 8. listopadu 2022, 12:35 Aktuality, TV MediaGuru

Skupina Nova zařazuje do své inzertní nabídky HbbTV nový kvízový formát. Zároveň také rozšiřuje možnosti formátu Max Reach.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

Skupina Nova přichází s novinkou v HbbTV vysílání (Hybrid Broadcast Broadband TV) neboli červeného tlačítka. Jedná se o funkci Kvíz/Otázka, která umožňuje dotazovat se diváků v lineární vrstvě během vysílání. Současně byla spuštěna nadstavba behaviorálního cílení Max Reach o tak zvané frequency boosting.

Kvíz/Otázka fungující v lineární vrstvě může souviset s daným pořadem. Pilot probíhal na stanici Nova Fun v pořadu Love Island ve formě stripu s otázkou. Na dotaz odpovědělo 11 % respondentů. Dotazníky jako takové mohou být umístěny v pořadu ve formě kampaně na čas nebo ve formě switch inu (po přepnutí na stanici). Formát Kvíz/Otázka může být využit např. k rychlému průzkumu.

Nova rovněž upgradovala cílení Max Reach (frequency boosting), která cílí na zařízení, jež neviděla určitý obsah ve stanovené frekvenci. K docílení frekvence dochází podle stanoveného KPI. Pilot proběhl na self-promo kampani Voyo Originálu Gumy a na self-promo kampani O mě se neboj.

HbbTV je jednou z nejrychleji se vyvíjejících technologií. V současnosti vidí červené tlačítko na stanicích Skupiny Nova téměř 2,4 milionů diváků.

O vývoji HbbTV se bude od středy mluvit na Symposiu HbbTV, které se letos koná v Praze.

-mav-