Nulová polévka. Zachraň jídlo uvádí komunikaci od WMC Grey

pátek, 25. listopadu 2022, 15:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

WMC Grey se spolu s neziskovou organizací Zachraň jídlo snaží eliminovat plýtvání zbytky pokrmů.

Zdroj: Obědovka, WMC Grey

Zdroj: Obědovka, WMC Grey

WMC Grey se spolu s neziskovou organizací Zachraň jídlo snaží eliminovat plýtvání zbytky pokrmů. Nová komunikace s názvem Obědovka podporuje sbírku na teplá jídla pro azylové domy, která by jinak skončila v odpadu.

Kreativa komunikace si hraje s názvy klasických jídel, jako je knedlo vepřo zelo nebo šišky s mákem. Naráží tím na fakt, že lidé v azylových domech nemají k jídlu často vůbec nic.

V rámci sbírky si proto lidé mohou koupit Obědovku, voucher na záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před vyhozením. Denně totiž v každé jídelně přebývá 10–20 porcí, což je zhruba 72 000 nevydaných jídel celkem. Zachraň jídlo proto navazuje spolupráci s firemními jídelnami, které s přebytečnými porcemi bojují. Právě ty nyní poputují do azylových domů například samoživitelkám. Díky voucheru v hodnotě již 300 Kč se zachrání 15 porcí hotového jídla, to znamená 15 obědů pro lidi v nouzi.

„Chtěli bychom, aby projekt mohl fungovat i v budoucnu. Právě kvůli tomu spouštíme kampaň Obědovka. S její tvorbou nám pro bono pomohla reklamní agentura WMC Grey, bez jejíž pomoci bychom se neobešli,” zmiňuje ředitelka spolku Zachraň jídlo Michaela Číhalíková.

Vedle outdoorové a online kampaně vznikla i aktivační kampaň s influencery. Známá jména, která se na sociálních médiích zabývají tématem jídla, tak mají možnost otestovat jídelníček, který mají lidé z azylových domovů běžně na talíři — konzervy, instantní polévky a nebo také vůbec nic.

„Několikrát jsme u různých charitativních projektů zjistili, že nejlepší je komunikovat autenticky. Takže chceme ukázat únosně kreativním způsobem realitu,’' vysvětluje kreativní ředitel WMC Grey, David Suda. Autory kreativy jsou Josef Plíhal spolu s Anetou Liškovou a Martinem Šimonem.

-mav-