Publicis Groupe kupuje českou agenturu VIVnetworks

pondělí, 14. listopadu 2022, 12:25 Reklama, Aktuality MediaGuru

Komunikační skupina Publicis Groupe rozšiřuje aktivity na poli affiliate marketingu a výkonnostního marketingu akvizicí české společnosti VIVnetworks.

Zdroj: Publicis Groupe

Zdroj: Publicis Groupe

Komunikační skupina Publicis Groupe kupuje českou společnost VIVnetworks, která se zaměřenou na affiliate marketing a působí ve střední a východní Evropě.  Publicis oznámila akvizici v pondělí. 

VIVnetworks se po akvizici začlení do CJ, globální platformy výkonnostního marketingu komunikační skupiny Publicis Groupe. Ve spolupráci s platformami Profitero a CitrusAd, které skupina Publicis Groupe taktéž v nedávné době koupila, stejně jako s jejím řešením pro identitu Epsilon, tím rozšiřuje kompetence v oblasti affiliate marketingu a obchodu

Spojené CJ a VIVnetworks má sloužit také jako regionální hub „Center of Excelence“ pro inzerenty, vydavatele a agentury, kterým bude poskytovat strategické poradenství prostřednictvím týmů zaměřených na data science, produkty, vývoj, rozvoj publisherů a prevenci podvodů. Zároveň dojde k oficiálnímu spojení dvou společností, které vzájemně spolupracují řadu let a společně vytvářejí programy v affiliate marketingu.

VIVnetworks se začlení do nabídky CJ pro kontinentální Evropu a bude fungovat pod vedením Tobiase Allgeyera (Senior Vice President EMEA) se sídlem v Mnichově. Zakladatelé VIVnetworks Vladan Hejnic (CEO) a Robert Studený (COO) se připojí k výkonnému managementu CJ pro střední a východní Evropu.

-mav-