Služba Seznam Médium zahájila, první text je od Lukačoviče

úterý, 29. listopadu 2022, 16:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz uvedl svou avizovanou službu pro autory Seznam Médium, první text napsal majitel firmy Ivo Lukačovič.

Logo služby Seznam Médium, zdroj: Seznam.cz

Logo služby Seznam Médium, zdroj: Seznam.cz

Společnost Seznam.cz spustila novou službu Seznam Médium, která nabízí prostor pro publikování autorských článků a komentářů. Příspěvky mají šanci objevit se na domovské stránce Seznam.cz v sekci Newsfeed a jejich autoři mohou následně získat podíl z příjmu reklamy, která se zobrazí u jejich článků. První příspěvek na Seznam Médium napsal zakladatel a majitel Seznamu Ivo Lukačovič.

Služba je určena jak odborníkům a již publikujícím autorům, tak široké veřejnosti, a umožňuje vytvoření vlastního redakčního prostoru. „Po diskuzním modulu je to další krok v naší strategii socializace a platformizace Seznamu,“ říká člen představenstva Seznam.cz Matěj Hušek.

Všechny texty, které uživatelé nahrají do Seznam Médium, se okamžitě objeví na jejich autorských profilech, které budou veřejně dostupné. „Příspěvky budou následně procházet naši editoři a ty nejlepší zařadí do algoritmicky doporučovaného Newsfeedu. Články se tak dostanou na naši domovskou stránku,” vysvětluje fungování služby Martin Štverák, produktový manažer Seznam.cz. Editoři nebudou zasahovat do obsahu jednotlivých textů, ale budou s autory komunikovat v případě výskytu hrubých gramatických chyb či porušení dodržování podmínek služby.

Na platformě Seznam Médium bude možné publikovat i takové texty, které jejich autor zveřejní jinde v online i offline prostoru. Musí se však jednat o příspěvky autorské, nikoli převzaté. Všichni zapojení autoři budou mít od Seznamu k dispozici sadu fotografií, kterou budou moct využívat k vizuálnímu oživení svých příspěvků.

„V případě, že články jednoho autora získají dohromady přes 100 000 zobrazení, může se takový autor zapojit do partnerského programu Seznamu a svůj obsah monetizovat. Rozdělíme se s ním o příjmy z reklamy zobrazené u jeho článků,” říká Jiří Vítek, ředitel Divize Obsahových služeb a sociálního ekosystému.

Seznam Médium poběží na technologické platformě ČNS-X, kterou využívají všechny obsahové služby společnosti Seznam.cz. Počet článků na jednoho autora není nijak omezený a všechny mohou být zařazené do konkrétních obsahových a tematických kategorií.

-mav-