Start-up DNA ERA radí v kampani, jak porozumět tělu

pondělí, 28. listopadu 2022, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Biotechnologický start-up ve své kampani #unboXYourself ukazuje, jak porozumět svému tělu.

Kllíčový vizuál ke kampani DNA ERA, zdroj: DNA ERA

Kllíčový vizuál ke kampani DNA ERA, zdroj: DNA ERA

Slovenský biotechnologický startup DNA ERA, působící na poli analýzy DNA a rekreačního genetického testování, uvedl novou kampaň #unboXYourself. Jejím cílem je poukázat na to, jakou roli v našem těle a každodenním životě hraje DNA a jak na základě jejich poznání dokážeme zkvalitnit svůj život.

Do kampaně se zapojili čeští a slovenští influenceři, například česká zpěvačka Natálie Bagárová, tenistka Barbora Miklová, slovenský herec Adam Bardy a YouTuber Peter Altof, známý pod přezdívkou Expl0ited. Každý z nich obdržel své výsledky na hyperbolizovaném štítku, který je v každodenním životě standardní součástí oblečení a nese informace o materiálu a vhodné péči o oděv. V kampani se však jedná o informace týkající se jejich DNA, jež influencery učí, jak o sebe pečovat lépe. Štítky jsou umístěny na oblečení z kolekce, kterou specificky pro kampaň navrhl a vyrobil slovenský návrhář Lukáš Krnáč. 

Naším cílem je v kampani ukázat, jak jednoduché je zjistit víc o svém těle a jakým výborným nástrojem v rámci prevence může DNA test být. DNA je návod na použití pro naše tělo. Často se setkáváme s tím, že zákazníci pociťují nějaký problém, pozorují nějaké symptomy. Až po analýze DNA zjistí, co může být příčinou a následně absolvují diagnostické vyšetření nebo jinou, odbornou preventivní prohlídku, kde se problém potvrdí nebo vyvrátí” říká Dominik Illek, marketingový ředitel DNA ERA.

Slogan unboXYourself, v českém jazyce „Rozbalte, co máte v genech“, odkazuje na část v kampaňovém spotu, kde influenceři vybalují z krabice oblečení se svými štítky. Písmena „XY“ v názvu kampaně pak symbolizují chromozomy X a Y. V Česku kampaň poběží do konce roku online, v hlavním městě Slovenska je k vidění také ve formě venkovní reklamy.

 

„Během života často kopírujeme chování rodiny, známých i cizích lidí, přejímáme univerzální rady z internetu, porovnáváme se na základě statistik a tabulek a ptáme se sami sebe: Proč jemu to fungovalo a mně ne? V kampani ukazujeme jedinečnost každého člověka vycházející z jeho genetických predispozic, které jsme zjednodušeně přetavili do nadrozměrných ‚návodů na použití k našemu tělu’ od DNA ERA, umístěných na kolekci v béžové barvě – naší druhé kůži,” dodává Kristína Labajová, autorka strategie kampaně z agentury Socialists, jež je pod kampaní podepsána. Produkci zajistila společnost Leopard production, Welin Nagyová a Lukáš Krnáč. Režie se ujal Maxim Klujev.

-stk-