Traficon expanduje, na trhu chce mít 250 prodejen

středa, 23. listopadu 2022, 07:10 Aktuality, Retail MediaGuru

Síť prodejen tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb letošní rok uzavře s bilancí 17 nově otevřených prodejen. Další jsou v plánu.

Zdroj: Traficon

Zdroj: Traficon

Česká síť prodejen tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb Traficon, jež je součástí investiční skupiny DT-holding podnikatele Daniela Tomeše, expanduje. Do konce roku otevře ještě osm nových prodejních míst. Letošní rok tak uzavře s bilancí 17 nově otevřených poboček a šesti kompletních rekonstrukcí spojených s modernizací a remodelingem stávajících prodejen. Do roku 2023 vstoupí s celkovým počtem 165 prodejen a s růstovým plánem na otevírání dalších nových prodejen po celé republice. Cílem společnosti je provozovat do pěti let celkem 250 prodejen.

V listopadu bude otevřena nová prodejna Traficon u prodejny Penny Market v Mimoni a v Praze v Retail Parku ve Štěrboholech. Po kompletní rekonstrukci pak znovu otevře prodejna v Milovicích. Následně v prosinci dojde k otevření prodejen v Jihlavě, Ostravě, Žďáru nad Sázavou a úplně nově i ve Vratimově. Znovu otevře prodejna v Teplicích, která prošla spolu s prodejnou Penny Market kompletní rekonstrukcí.

„S letošním rekordním růstem nových prodejen dále upevňujeme pozici jednoho z největších a nejrychleji rostoucích franšízingových řetězců v oboru. Naším cílem je být dostupným a atraktivním místem pro každého zákazníka," říká Karel Čáp, obchodní ředitel sítě Traficon, a dodává: „Chceme být blíž k našim klientům a zároveň se snažíme, aby prostředí prodejen bylo pro naše zákazníky co nejpříjemnější. Měníme zažitý pohled na klasickou trafiku a využíváme prvků, které nejsou pro tento obor zcela běžné, jako je velký prostor, prosklené výlohy, bílá barva, LED osvětlení, displeje s aktuální komunikací.“ 

Interiér Traficonu, zdroj: Traficon

Interiér Traficonu, zdroj: Traficon

Síť prodejen Traficon je provozovaná na základě franšízového konceptu. „Náš franšízový koncept umožní franšízantům nastartovat podnikání bez vstupních investic. Získají od nás k dispozici kompletně vybavenou a zavedenou provozovnu s veškerým zbožím a zasmluvněnými dodavateli,“ přibližuje zakladatel a majitel značky Daniel Tomeš s tím, že investici do zásob v řádu milionu korun bere Traficon na sebe. Postará se tak o kompletní technické, IT a softwarové zajištění a vybavení prodejny moderním nábytkem. „Na začátku každé nové spolupráce je franšízant povinen složit vratnou kauci, která se odvíjí od dané provozovny a je každoročně úročena. Šanci podílet se na úspěchu silné české značky má tak každý schopný obchodník s podnikatelským duchem,“ doplňuje.

-stk-