TV Nova uspěla v soutěži HbbTV Awards, vyhrála dvě ceny

čtvrtek, 10. listopadu 2022, 12:30 Aktuality, TV MediaGuru

Letošní ročník mezinárodní soutěže HbbTV Awards přinesl televizní skupině Nova dvě vítězství v soutěžních kategoriích.

Iva Dohnálková. zdroj: TV Nova

Iva Dohnálková. zdroj: TV Nova

Televizní skupina Nova proměnila své čtyři shortlisty ve dvě vítězství v letošním ročníku soutěže HbbTV Awards. Její výsledky byly oznámeny ve středu večer na mezinárodním HbbTV Sympoziu, které se letos koná v Praze. 

Nova si odnesla vítězství v kategorii věnované nejlepšímu využití HbbTV pro reklamní vysílání, kde soutěžila s formátem Max Reach. Využila ho v kampani pro společnost Sazka. Tento typ reklamy v HbbTV navazuje na televizní kampaň a oslovuje pouze ty diváky, kteří v televizi spot neviděli. Kampaň Sazky HbbTV Max Reach zasáhla téměř milion unikátních diváků a vygenerovala přes 1,2 milionu impresí. 

Nova zároveň získala od poroty cenu za nováčka roku na poli HbbTV. Zvýšenou aktivitu TV Nova v HbbTV vysílání  za uplynulý rok dokládají i čtyři shortlistované projekty v letošním ročníku HbbTV Awards. Vedle formátu Max Reach se k nim zařadila i platforma HbbTV Manager, zpravodajská lišta pro významné události a podpora služby Voyo pomocí HbbTV.

„HbbTV je neustále rostoucí prostředí, které nabízí nespočet možností v oblasti propojení televize a internetu. TV Nova věnuje velkou pozornost potenciálu, které HbbTV skýtá a já jsem ráda, že toho můžu být součástí a posouvat tuto technologii dopředu,“ říká uvedla Business Development manažerka HbbTV na TV Nova Iva Dohnálková, která ceny za TV Nova převzala. 

„Vidíme v technologii HbbTV dokonalé propojení internetu a lineárního vysílání, tudíž i skvělý zážitek pro diváka a mimořádný potenciál z hlediska obchodu a inzerce," připojil svůj komentář obchodní a generální ředitel TV Nova Jan Vlček

​Vítězové soutěže HbbTV Awards 2022

kategorie ocenění
Nejlepší využití HbbTV pro reklamu TV Nova: Max Reach (ČR)
Nejlepší nástroj nebo produkt pro rozvoj HbbTV nebo doručení Fincons Group: TVium (Evropa)
Nejlepší technologická inovace v HbbTV produktu nebo službě  ZDF: ZDFmediathek Highlight-Player (Německo)
Nejlepší nástroj pro interoperabilitu Kineton: KineMediaCert (globálně)
Nejlepší marketing nebo propagace služby založené na HbbTV Cellnex in representation of LOVEStv: LOVEStv (Španělsko)
Cena poroty: Nováček roku v HbbTV TV Nova (ČR)
Cena členů: Nejlepší individuální příspěvek Asociaci HbbTV Klaus Merkel, rbb (Německo)

Zdroj: Asociace HbbTV

-mav-