TV Nova uvede na jaře 2023 soutěžní pořad Superlov

pondělí, 14. listopadu 2022, 07:50 Aktuality, TV MediaGuru

Soutěžní pořad Superlov je variantou známé soutěže Na lovu, pořadem opět provede Ondřej Sokol.

Lovci z pořadu Na lovu, zdroj: TV Nova

Lovci z pořadu Na lovu, zdroj: TV Nova

Vědomostní soutěž Na lovu, kterou TV Nova vysílá v podvečer a rovněž v podobě Hvězdného speciálu, uvede na jaře 2023 tzv. „super verzi“ s názvem Superlov. V ní se jeden soutěžící může utkat se všemi pěti lovci a pokusit se až o milionovou výhru. Také Superlovem bude diváky provázet Ondřej Sokol.

„Jde o celosvětově nejúspěšnější vědomostní show současnosti a mám velkou radost, že ji po Novém roce nabídneme divákům i v České republice. Právě teď začíná casting na soutěžící, hledáme zajímavé osobnosti starší osmnácti let, které milují vědomostní kvízy,“ sdělila kreativní producentka Superlovu Veronika Mikysková.

Na rozdíl od „denní verze“ Na lovu, která se i na jaře bude vysílat každý všední den od 17.25 hod., v Superlovu soutěžící nehraje v týmu, ale sám za sebe. V prvním kole dostane otázky s třemi možnostmi odpovědí – a), b) a c). Za každou správnou odpověď získává peníze. Ve druhém kole s nahranými penězi přichází hráč před pětici lovců. Soutěžící má pro druhé kolo svých jistých 60 vteřin. Lovci mu nabízejí částku, časový limit pro „lovecké“ odpovědi a počet lovců, s nimiž se ve finále utká.

Vyšší částka znamená vyšší počet lovců a vyšší časový limit pro odpovědi lovců. V závislosti na vysoutěžené částce v prvním kole se může soutěžící utkat se všemi lovci zároveň v časovém limitu blížícím se jeho vlastní minutě až o jeden milion korun. Ve finále moderátor pokládá otázky střídavě soutěžícímu a lovcům. Pokud soutěžící odpoví správně, zastavují se jeho stopky a moderátor pokládá otázku Lovcům. Pokud Lovci odpoví správně, jejich stopky se zastaví a moderátor klade otázku soutěžícímu. Pokud někdo z nich neví, čas se nezastavuje a pokládají se další otázky, dokud neodpoví správně. Komu dřív vyprší časový limit, ten prohrává.

„V Superlovu se oproti Na lovu role úplně obracejí. Hraje jeden člověk proti dvěma až pěti lovcům, což se zdá v první chvíli jako nemožný, přitom když víme, jak oni jsou na tom se znalostmi. Pravidla Superlovu jsou udělaný ale tak, že je tam skutečně možnost i všech pět lovců porazit,“ říká moderátor Ondřej Sokol.

Soutěžní show Na lovu každý všední den v letošní podzimní sezoně sleduje 28,17 % diváků ve věku 15–54 let u televizních obrazovek. Sobotní Na lovu – Hvězdný speciál v průměru sleduje 23,47 % diváků 15–54 let u televizních obrazovek a v průměru 787 tisíc diváků starších čtyř let.

-mav-