Grayling pomůže s PR a public affairs organizací Nevypusť duši

pondělí, 5. prosince 2022, 16:45 Aktuality, PR MediaGuru

Agentura Grayling navázala spolupráci s neziskovou organizací Nevypusť duši.

Nevypusť duši, zdroj: Grayling

Nevypusť duši, zdroj: Grayling

Agentura Grayling navázala spolupráci s neziskovou organizací Nevypusť duši. Organizaci, která veřejnost informuje o duševním zdraví, pořádá preventivní programy ve školách i firmách a aktivně se angažuje v reformě péče o duševní zdraví, bude agentura pomáhat jak v oblasti public relations, tak i public affairs. Prvním společným počinem je fundraisingová kampaň u příležitosti Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday.

„Duševní zdraví a jeho prevence bylo ve veřejném prostoru dlouhodobě tabuizováno, ale je zřejmé, že se mu už nelze dále vyhýbat – zvláště v posledních letech se prolíná všemi věkovými i socioekonomickými skupinami. I proto nám dává velký smysl podpořit organizaci, která pomáhá jeho společenské vnímání měnit,“ vysvětluje Kristýna Hájková, Head of PR Grayling. V první fázi se agentura zaměří na komunikační podporu fundraisingové kampaně v médiích, na sociálních sítích nebo v B2B oblasti, v příštím roce se chce věnovat větším integrovaným kampaním.

„V projektu Nevypusť duši řešíme prevenci v péči o psychiku, šíříme praktické informace a usilujeme o to, aby se konverzace o duševním zdraví stala součástí běžného života moderní společnosti, ve které se nikdo nestydí říct o pomoc,“ říká Barbora Pšenicová, ředitelka projektu Nevypusť duši.

Obě strany zahájily spolupráci spuštěním fundraisingové kampaně, ve které chce nezisková organizace vybrat celkem 150 tisíc korun. Peníze následně využije pro uspořádání deseti workshopů na téma prevence a péče o duševní zdraví studentů na vysokých školách po celém Česku. Dárci mohou na projekt přispívat skrze platformu darujme.cz, kde kampaň poběží do konce tohoto roku.

-mav-