Luděk Mádl opouští Seznam.cz, odejdou i další redaktoři

čtvrtek, 1. prosince 2022, 09:00 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Z redakce Seznam Zpráv odchází sportovní šéfreportér Luděk Mádl. Ze Seznamu mají odejít i další lidé.

Luděk Mádl, zdroj: Seznam.cz

Luděk Mádl, zdroj: Seznam.cz

Z redakce serveru Seznam Zprávy odchází jeho sportovní šéfreportér Luděk Mádl. Uvedl to ve čtvrtek ráno na sociálních sítích. Ze Seznamu odchází po pěti letech, v následujícím období si chce dát pracovní pauzu, uvedl dále.  Podcast Nosiči Vody, který připravuje s Jaromírem Bosákem a Karlem Tvarohem, má pokračovat dál.

Zdroj: twitterový účet Luďka Mádla

Luděk Mádl není jediným, který ze Seznamu odchází. Podle serveru Lupa.cz má z redakcí Seznamu odejít 11 % lidí.  „Redakce Seznam Zpráv má kolem 80 kmenových zaměstnanců, z redakce Seznam Zpráv odchází v tuto chvíli jednotky lidí," uvedla mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. Podle Kapucianové nejde jen o Seznam Zprávy, ale i například lifestylové redakce Proženy.cz a Garáž.cz.

Firma chce také více vytěžit přirozené propojení redakcí. „Věříme, že se vybrané změny rychle a efektivně projeví v produktových plánech, které na rok 2023 chystáme. Jde například o další posilování investigativního obsahu, očekávaný nárůst našeho audia či tvorbu zábavného obsahu pro přihlášené uživatele," dodala Kapucianová.

Podle informací Lupy je mezi těmi, kteří z redakce už na konci listopadu odejdou, vedle Luďka Mádla také šéfeditor webu Garáž.cz Dominik Valášek nebo Monika Binarová, která měla v redakci na starost lifestylový obsah. Nebude také pokračovat externí spolupráce s moderátorkou Veronikou Sedláčkovou, která připravovala rozhovory pro podcast Ptám se já.

-mav-, -čtk-