Novým ředitelem TV Nova je Daniel Grunt, změny i v CME

středa, 14. prosince 2022, 11:40 TV Lidé

Novým generálním ředitelem TV Nova bude od 1. ledna Daniel Grunt. Dosavadní generální ředitelé Klára Brachtlová a Jan Vlček se přesouvají do vedení společnosti CME.

Daniel Grunt, zdroj: TV Nova

Daniel Grunt, zdroj: TV Nova

Vedení CME a TV Nova oznámilo změny v organizační struktuře obou společností. Novým generálním ředitelem TV Nova bude od 1. ledna 2023 Daniel Grunt. Prozatím zůstane i vedoucím digitálu v rámci CME, dokud nebude jmenován jeho nástupce.

Od stejného data se provozní ředitel CME Dušan Švalek stává zástupcem CEO (tedy Didiera Stoessela) v CME, do jejíž skupiny Nova spadá, a bude mít na starosti tyto trhy CME: Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Bulharsko.

Vedení CME rozšíří současní generální ředitelé TV Nova Klára Brachtlová a Jan Vlček. Klára Brachtlová se stane CME Chief External Affairs a Jan Vlček CME Group Revenue Officer, oba budou reportovat přímo Dušanu Švalekovi.

Klára Brachtlová zastřeší aktivity spojené se strategickými partnerstvími a rozvoj vztahů v rámci odvětví a společně s Dušanem Švalekem dohlédne na provozní agendu CME.

Jan Vlček bude i nadále podporovat obchodní růst TV Nova a pracovat na strategických iniciativách jako targetable advertising (digitálně cílená reklama), která bude postupně realizována na všech trzích CME. Pozici obchodního ředitele ale plánuje televize obsadit nově. „Obchodní tým TV Nova je skvělý a Jan Vlček ho bude podporovat i ze svojí nové pozice, pozici obchodního ředitele TV Nova ale zastávat nebude. O této pozici bude rozhodnuto v průběhu času," dodala pro MediaGuru.cz mluvčí TV Nova Barbora Dlabáčková.

Klára Brachtlová a Jan Vlček, zdroj: TV Nova

Klára Brachtlová a Jan Vlček, zdroj: TV Nova

„Tyto změny mají ještě více podpořit nejen rychlý růst celé skupiny, ale také její digitální transformaci. Daniel Grunt se zaměří na další upevnění pozice TV Nova jako lídra na trhu, jejího inovativního přístupu k programování a digitální transformaci s důrazem na pokračování růstu Voyo," uvedla TV Nova v oficiálním oznámení.

Skupina TV Nova má volně šířené stanice Nova, Nova Fun, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold a Nova Lady, placené stanice Nova Sport 1, 2, 3 a 4 a na Slovensku stanici Nova International. Vedle toho provozuje placenou videoslužbu Voyo a portál Nova.cz včetně zpravodajského serveru TN.cz.

Společnost CME provozuje televizní stanice v ČR, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Bulharsku a Chorvatsku. Jejím vlastníkem je investiční skupina PPF.

Daniel Grunt

Daniel Grunt přišel do skupiny Nova v únoru 2021, a to na pozici Head of Digital CME. Před tím na TV Prima řídil sedm let nová média. V TV Nova ale působil už v letech 2008-2010, kdy zodpovídal za všechny internetové aktivity Novy. 

Klára Brachtlová

Klára Brachtlová nastoupila do TV Nova v roce 2007 a od roku 2014 vykonávala funkci finanční ředitelky. Generální ředitelkou skupiny Nova byla jmenována v červnu 2019.

Jan Vlček

Jan Vlček nastoupil do TV Nova jako obchodní ředitel v roce 2011 a tento post zastává dodnes. V červnu 2019 se stal generálním ředitelem TV Nova.

Dušan Švalek

Dušan Švalek je od dubna 2022 provozním ředitelem CME zodpovědným za budování korporátních business-to-customer a transformačních strategií. Má více než dvacetileté zkušenosti z telekomunikačního průmyslu.

-mav-