Obchodní centra lákají na vánoční nákupy, návštěvnost roste

sobota, 3. prosince 2022, 08:10 Marketing, Retail MediaGuru

Obchodní centra spustila kampaně, které lákají zákazníky k vánočním nákupům. První čísla ukazují, že návštěvnost obchodů je zatím lepší než v loňském roce.

vánoční výzdoba Palladia, zdroj: Palladium

vánoční výzdoba Palladia, zdroj: Palladium

Vánoční kampaně obchodních domů lákají zákazníky k nákupům. Kromě kampaní spouští také různé akce a soutěže. Nechybí ani speciální vánoční výzdoba. Obchodní centra očekávají vysoký zájem zákazníků. Návštěvní čísla zatím ukazují velmi dobré hodnoty, návštěvnost je lepší než ve stejnou dobu v loňském roce. „Již minulý víkend jsme návštěvností překročili loňské Vánoce a předpokládám, že návštěvnost v následujících týdnech výrazně poroste,“ vysvětluje Milan Rumler, vedoucí marketingu Palladia.

Obchodní domy spustily kampaně, které jsou nejvíce vidět v outdooru, ale také na sociálních sítích, kde vede Facebook, Instagram a nově také Tik Tok. „Tento rok se nese především ve znamení sociálních sítí, a proto i my se snažíme většinu akcí komunikovat přes sociální sítě, influencery nebo online reklamu,“ říká Natálie Vrbová, která vede marketing v Galerii Vaňkovka

Palladium připravilo kampaň „Nalaďte se na Vánoce“, Galerie Šantovka „Vánoce splněných přání“, Galerie Vaňkovka sází na novou aplikaci „Jsem Vaňkovka", ve které letos uspořádají také adventní kalendář. Novu komunikaci představil v tomto týdnu OC Westfield Chodov se sloganem „More Extra, Less Extraordinary".  Cílem kampaně je prezentovat evropská vlajková centra Westfield jako lifestylové a zábavní destinace s řadou „neopakovatelných zážitků" 

Nákupní centra v letošním roce očekávají velký zájem návštěvníků. Vánoce jsou velmi silným obdobím v roce, kdy do nákupních center přichází nejvíce zákazníků. Desetitisíce návštěvníků míří do obchodních domů každý den. V Palladiu očekávají denní návštěvnost dokonce více než 60 tisíc zákazníků. „Vánoční období je pro naše obchodní centrum i naše nájemce tím nejdůležitějším v rámci celého roku. Průměrné denní návštěvnosti dosahují až 18 tisíc lidí. O víkendech to pak může být až 35 tisíc návštěvníků,“ vysvětluje marketingová specialistka a manažerka Galerie Šantovka, Michaela Mitáčková.

Obchodní centra se do vánočních nákupů snaží zapojit také charitativní akce, které pomáhají těžce nemocným a opuštěným dětem. „Ve spolupráci s Nadačním fondem Radost dětem jsme letos již po osmé rozsvítili ‚Strom Radosti’, kde zákazníci mohou vyplnit 300 konkrétním dětem jejich přání k Vánocům,“ dodává Milan Rumler. Vánoční strom připravili také v Galerii Šantovka, kde lidé mohou splnit přání pro děti z dětského domova. „Zapojili jsme se do charitativní sbírky místní Charity, které lidé mohou věnovat vánoční dárky pro sociální slabé rodiny, opuštěné lidi a podobně,” doplňuje Michaela Mitáčková.

Součástí vánočního nakupování je také pestrá výzdoba. Galerie Šantovka uspořádala soutěž spojenou s novou vánoční výzdobou. „Návštěvníci, kteří se u vánoční výzdoby originálně vyfotí, budou své foto sdílet pod hashtagem na sociálních sítích a získají nejvíce „likes“, mohou vyhrát dárkový voucher v hodnotě 5000 Kč,“ vysvětluje Michaela Mitáčková.

Nová vánoční výzdoba v Galerii Šantovka, zdroj: Galerie Šantovka

Nová vánoční výzdoba v Galerii Šantovka, zdroj: Galerie Šantovka

Do vánočních kampaní nákupní centra zapojují také influencery. Palladium se v letošním roce rozhodlo pro spolupráci se Simonou Krainovou, se kterou společně vytvořili nový design marketingové relaxační zóny, kde si lidé mohou odpočinout, nechat se inspirovat nebo si prohlédnout výstavu fotografií Lukáše Dvořáka. S ifluencery spolupracuje také Galerie Vaňkovka. „Rádi spolupracujeme s vlivnými influecery s různým zaměřím, tak aby povědomí o obchodním centru bylo rozšířené do všech demografických skupin. Snažíme se tím upozornit především na autentický pocit z nákupu přímo v obchodním centru, a ne jenom v online prostředí,“ vysvětluje Natálie Vrbová.

Nová relaxační zóna v Palladiu, zdroj: Palladium

Nová relaxační zóna v Palladiu, zdroj: Palladium

-tšl-