Rádio DAB Praha se změní na Rádio Praha, vstoupí do FM

středa, 14. prosince 2022, 16:05 Aktuality, Rádio MediaGuru

Regionální stanice Rádio DAB Praha se od ledna 2023 rozšíří i do FM vysílání a změní také název na Český rozhlas Rádio Praha.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Regionální stanice Českého rozhlasu Rádio DAB Praha, která doposud vysílala pouze digitálně, spustí 2. ledna 2023 pro území Prahy vysílání v pásmu FM na frekvenci 107.1. Posluchači stanici po novém roce naladí pod novým názvem Český rozhlas Rádio Praha

„Českému rozhlasu se podařilo najít tuto novou frekvenci a díky tomu budeme moci rozšířit a vylepšit veřejnou službu pro obyvatele Prahy. Věřím, že ocení vysílání této moderní stanice, která přináší dopravní zpravodajství, informace o dění v Praze a také hraje popové a pop-rockové hity,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas se po více než třech letech rozhodl změnit dosavadní název stanice na Rádio Praha. Stanici bude možné nově naladit v pásmu FM, konkrétně na frekvenci 107.1, přičemž zůstává zachován i poslech v DAB+ prostředí nebo prostřednictvím webu Českého rozhlasu a mobilní aplikace mujRozhlas.cz.

Cílovou skupinou Českého rozhlasu Rádio Praha jsou posluchači mladší a střední generace ve věku 30-45 let žijící v Praze nebo v blízkém okolí, kteří se aktivně zajímají o život, kulturu a společenské události v hlavním městě. Vysílání je také určeno řidičům, kterým nabízí dopravní servis.

Program nabízí přes den každých 15 minut informace z pražské dopravy, každých 30 minut zpravodajskou relaci odrážející aktuální události v metropoli a každých 60 minut servisní informace zaměřené na pražskou kulturu, architekturu, místopis, design a sport.

Rádio Praha bude i pod novým názvem sázet na vysoký podíl hudby – hudební složku programu budou tvořit aktuální skladby a hity posledních deseti let. Hudební program bude navíc ve večerních hodinách doplněn o zajímavé hudební pořady zaměřené na minoritní hudební žánry.

-mav-