Readmio díky investici 25 mil. Kč vstoupí do Německa a Polska

čtvrtek, 29. prosince 2022, 14:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Aplikace na čtení pohádek Readmio chce příští rok expandovat do Německa a Polska.

Zdroj: Readmio

Zdroj: Readmio

Aplikaci s pohádkami Readmio, která je momentálně k dispozici ve třech jazycích na Slovensku, v České republice a ve Velké Británii, si stáhlo více než 300 tisíc rodičů. Startup chce příští rok rozšířit nabídku příběhů v dalších dvou jazycích a expandovat tak do Německa a Polska. K tomu jim má pomoct investice ve výši 25 milionů korun.

„V uplynulém roce jsme se zaměřili především na rozšíření nabídky pohádek v aplikaci. Zavedli jsme nové kategorie příběhů, které se zabývají například vědou, ekologií, přírodou nebo vztahy. Dnes v Readmiu rodiče najdou více než 350 pohádek ve slovenštině a češtině a přes 250 v angličtině. Těší nás, že uživatelé využívají i další funkci: nahrávání přečtených pohádek pro budoucí poslech v podobě zvukové stopy. Naši předplatitelé už nahráli 44 000 vlastních zvukových příběhů, které mohou poslouchat jejich děti i v nepřítomnosti rodičů,“ říká Jozef Šimko, CEO Readmia.

Investici ve výši 25 milionů korun zastřešily dva středoevropské venture capital fondy. Investiční kolo vede fond Zero Gravity Capital, který spadá pod investiční aktivity Zero One Hundred. Druhým investorem je Depo Ventures. Peníze plánuje Readmio vložit zejména do rozšíření svých marketingových aktivit. Hlavním cílem je prorazit a získat uživatele na nových evropských trzích, rozšířit funkce aplikace a navázat nová partnerství.

S přilákáním nových uživatelů a růstem startupu má pomoct i nový CMO Július Vencel. Ten dříve zastával stejnou pozici ve studiu PowerPlay, kde dohlížel na vývoj sportovních her pro uživatele z celého světa. Od svého nástupu do společnosti Readmio v září tohoto roku se věnuje získávání nových zákazníků a monetizaci produktu. Jeho úkolem do budoucna je také zvyšovat počet uživatelů Readmia doma i v zahraničí, například prostřednictvím ASO, optimalizace organického dosahu aplikace na online marketplace.

Jedním z nejnovějších počinů je reakce společnosti Readmio na rostoucí zájem žáků mateřských a základních škol o jejich aplikaci. Zakladatelé startupu se proto rozhodli nabídnout jim předplatné, které jim umožní přístup ke všem textům příběhů a taky možnost využít funkci nahrávání a ukládání zvukových stop na Readmio na rok zdarma.

Readmio bylo spuštěno v roce 2020 a jeho tým tvoří deset zaměstnanců. Po testování konceptu aplikace v České republice a na Slovensku se v březnu letošního roku rozhodli rozšířit ji i do Velké Británie. Mobilní aplikaci si už celkově stáhlo 300 tisíc lidí, kteří si přečetli 2,7 milionu příběhů. Aplikaci nyní používají tisíce lidí v Česku i v zahraničí. Investoři doposud vložili do společnosti 38 milionů korun, přičemž první investici získali od slovenské společnosti Zaka Ventures. V roce 2022 získala aplikace Cenu poroty v soutěži mobilních aplikací AppParade 34.

-mav-