Šéfem komunikace české armády bude výsadkář Ivo Zelinka

pátek, 23. prosince 2022, 08:10 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Od Nového roku se stane vedoucím komunikace generálního štábu české armády Ivo Zelinka.

Od Nového roku se stane vedoucím komunikace generálního štábu české armády Ivo Zelinka, výsadkář, důstojník se zkušenostmi z bojových misí a poradce ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Informaci serveru Aktuálně.cz následně na twitteru potvrdil i sám Zelinka.

„Ke komunikaci s veřejností mám relativně blízko. Náčelník generálního štábu si od toho slibuje větší propojení komunikujících složek armády," sdělil serveru Zelinka.

Zelinka je aktivní na sociálních sítích, na twitteru má téměř 38.000 sledujících. „Z aktivních vojáků není nikdo, koho by sledovalo více uživatelů," napsalo Aktuálně.

Podplukovník Zelinka byl na čtyřech misích v Afghánistánu, naposledy tam velel výsadkové rotě. Během svého působení se staral o výcvik tamější armády. Naposledy byl jako výsadkář na misi při mnohonárodním bojovém uskupení NATO, které se kvůli ruské invazi na Ukrajinu zformovalo letos v dubnu na Slovensku. Češi této formaci složené ještě ze Slováků, Američanů, Němců a Nizozemců o síle dvou tisíc vojáků velí. Zelinkovu velení podléhala bojová část mise.

V červnu přešel do kabinetu ministryně obrany Černochové, od listopadu se stal jedním z jejích poradců. Od ledna se přesune na generální štáb, kde bude šéfovat odboru komunikace.

-čtk-