Trendy podle Googlu 2022: Ukrajina, Nerudová nebo Survivor

středa, 7. prosince 2022, 12:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Google letos opět zveřejnil žebříček fenoménů, událostí a osobností, o které se Češi zajímali v uplynulém roce nejvíce.

Zdroj: Google ČR

Zdroj: Google ČR

Google letos opět zveřejnil žebříček fenoménů, událostí a osobností, o které se Češi zajímali v uplynulém roce nejvíce. Na předních příčkách seznamu výrazů, jejichž objem vyhledávání letos nejvíce vzrostl oproti předchozímu roku, se objevují témata spojená s válkou na Ukrajině, komunální a senátní volby, síť čerpacích stanic nabízející nejlevnější ceny benzínu Tank Ono nebo insolvence banky Sberbank. Do žebříčku TOP 10 se letos probojovala i česká reality show Survivor a seriál Devadesátky.

Žebříček nejvyhledávanějších Čechů letos ovládla prezidentská kandidátka a bývalá rektorka Masarykovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Zdroj: Google ČR

Zdroj: Google ČR

V letošním roce Češi nejčastěji vzpomínali na zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou, americkou herečku Anne Heche, která zemřela při tragické nehodě, herce Josefa Abrháma i Alžbětu II.,

Z událostí roku 2022 Čechy nejvíce zasáhly tragické události na Ukrajině. Zájem vzbudil i jednorázový příspěvek na dítě ve výši pěti tisíc korun poskytnutý Ministerstvem práce a sociálních věcí, ale také virus opičích neštovic šířící se v polovině roku napříč světem. 

Zdroj: Google ČR

Zdroj: Google ČR

Žebříček „Jak“ poznamenala doznívající pandemie a Češi se tak ptali na to, jak dlouho trvá karanténa. Otázka „Jak pomoci Ukrajině?“.

Z televizní a filmové zábavy byly nejvyhledávanější reality show Survivor, Like House 3, Love Island a Peče celá země. Bodovaly ale také pořady inspirované českou historií Devadesátky, závěrečný díl pětidílné série Marie Terezie a film Jan Žižka.

Zdroj: Google ČR

Zdroj: Google ČR

Pokud jde o vaření, zájem byl hlavně o sladké recepty. Konkrétně si pak Češi chtěli nejčastěji připravit bublaninu a palačinky. Zájem českých domácností směřoval také k houbám. Lidé vyhledávali informace o tom, kde právě rostou, ale také, jak je zamrazit, zpracovat, usušit, naložit nebo zavařit.

Zdroj: Google ČR

Zdroj: Google ČR

Žebříček globálních výsledků vyhledávání naleznete zde: yearinsearch.google/trends

-mav-