Vánoční vysílání patřilo s téměř polovičním podílem ČT

úterý, 27. prosince 2022, 15:40 Aktuality, TV MediaGuru

Vánoční vysílání České televize se i letos stalo nejvyhledávanějším na tuzemském televizním trhu během denního i večerního vysílání.

Krakonošovo tajemství, zdroj: ČT

Krakonošovo tajemství, zdroj: ČT

Vánoční vysílání České televize se i letos stalo nejvyhledávanějším na tuzemském televizním trhu během denního i večerního vysílání. Dohromady sledovalo vánoční vysílání České televize téměř polovina diváků u televizních obrazovek. V úterý to uvedla Česká televize.

Podíl stanic České televize v období 24.-26.12. 2022 představoval 46,5 % v divácké skupině 15+. Čtrnáct z patnácti letošních nejsledovanějších pořadů odvysílala ČT1.

Nejvyhledávanějším pořadem letošního Štědrého dne na všech tuzemských stanicích byla televizní premiéra pohádky Tajemství staré bambitky 2, která k obrazovkám přitáhla přes 3,2 milionu diváků starších čtyř let (do výsledku je vedle živého TV vysílání započítána i odložená TV sledovanost a sledovanost na platformě iVysílání) s podílem na publiku bezmála 61 %. 

První svátek vánoční patřil premiéře pohádky Petera Bebjaka Krakonošovo tajemství, kterou dosud vidělo 3,6 milionu diváků starších čtyř let (živě v TV, odloženě v TV a v iVysílání). Druhou nejsledovanější vánoční pohádku České televize od roku 1997, kdy bylo zahájeno měření sledovanosti a zároveň nejsledovanější pořad na všech TV od roku 2006, si pustilo 64,5 % diváků u obrazovek.

O programovou nabídku České televize na První svátek vánoční projevili diváci rekordní zájem, podíl na sledovanosti dosáhl na 46,87 %, což je rovněž nejvíce od roku 1997.

-mav-

Pořadem Štědrého dne pohádka Tajemství staré bambitky 2

neděle 25. prosince 2022

Krakonošovo tajemství s 3 mil. diváků vítězem na Boží hod

pondělí 26. prosince 2022

Pořadem na Štěpána pohádka O vánoční hvězdě

úterý 27. prosince 2022

-mav-